+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

ORTA AVRUPA & ROMANTİK YOL

13 EYLÜL 2019 | 9 GÜN
Paylaş
Kişi Bası 599
 • Lüks Otobüs
 • Dört Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Profesyonel
  Rehberlik
 • Araç İçi
  İkramlar

Açıklama

Yazdır

ORTA AVRUPA & ROMANTİK YOL

Unutulmaz bir Avrupa gezisi ! Budapeşte - Viyana - Prag - Bamberg - Würzburg - Augsburg - Münih - Salzburg - Hallstadt - Bled - Lubyana - Belgrad


Tur Programı

1.Gün
Siz değerli misafirlerimizle Çanakkale Cumhuriyet Meydan’ında saat 18.20’da buluşma. 19.00 ‘da hareket. Gece boyu sürecek olan yolculuğunuz boyunca araç içerisinde bulunan sıcak & soğuk ikram servisimizden faydalanabilirsiniz. GÜN 1 BELGRAD Varışa müteakip verilecek sabah kahvaltısı molasının ardından Belgrad’da göreceğimiz yerler arasında; Yeni Belgrad, Usce Alışveriş merkezi, Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray, Yeni Saray ve Meclis binası, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, Saat kapı ve Müzesi,  İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi yapıları ile Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni görerek turumuzu noktalıyoruz. Vericelecek serbest zaman sonrası otele transfer.
2.Gün
GÜN 2 BUDAPEŞTE Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Budapeşte’ye yolculuk. Budapeşte’ye varışımızı takiben yapılacak olan şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer.
3.Gün
GÜN 3 VİYANA Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Viyana şehrine doğru hareket ediyoruz. Varışa istinaden yapılacak olan Panoramik Viyana turumuzda Birleşmiş Milletler Binaları, Franz Kilisesi, Prater, Hundertwasser binasının ardından şehrin merkezi Ring çevresinde; Uygulamalı Sanatlar Muzesi, Hofburg Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi, Parlemento Binası, Belediye Sarayı, Viyana Üniversitesi, Burg Tiyatrosu, Votif Kilisesi ve Belvedere Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otele transfer. Ekstra Tur : Avusturya Grinzing Gecesi ;Otantik bir Grinzing tavernasında müzikler eşliğinde , bütün olarak pane edilmiş enfes Viyana sinitsellerini tatma imkanına sahip olacagız. 55 €
4.Gün
GÜN 4 PRAG Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag yolculuğu başlangıcı. Prag’a varışımız sonrası panoramik şehir turu. Hradcany Kale  Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen ve üzerinde 12  Havarinin tasvir edildiği tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi tur esnasında görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Tur bitiminde otele transfer. Ekstra Tur : Ortaçağ Gecesi ; Avrupa’nın ve Prag’ın 700 yıllık en tarihi Restoranındaki yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız.Bu sürprizli gecede dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, ateş dansçıları, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir. Sizler de bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Eğlence sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelinizde. 55 €
5.Gün
GÜN 5 KARLOYV VARY - BAMBERG - WÜRZBURG Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Karloyv Vary turu. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK’ün 1918 de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın, Goethe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Bamberg’e hareket. Varışımız sonrası görülecek yerler arasında ; Dom Meydanı , Dom Katedrali , Pikaposluk Sarayı , Altenburg Kalesi verilecek serbest zaman sonrası Würzburg’a hareket. Varışımızı takiben şehir turu. Görülecek yerler: Kraliyet Sarayı,Katedral, Eski Köprü, Marienkapelle Kilisesi, Belediye Binası ve Müzesi, Eski Eserler Müzesi sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
6.Gün
GÜN 6 ROTHENBURG - AUSBURG - MÜNİH Sabah otelde alınacak erken kahvaltının ardından Rothenburg şehrine doğru hareket ediyoruz. Görülecek yerler arasında ; St.Jakob Kilisesi, Markt Meydanı, Rathaus ve eski şehir . Tur sonrası Ausburg’a hareket. Görülecek yerler arasında : Tarihi Maximilian Caddesi, Rönesans ve Barok tarzındaki saraylar, Azize Anna Kilisesi, Maximilian Müzesi, Belediye Sarayı verilecek serbest zaman sonrası Münih’e hareket. Varışın ardından BMW binası, Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Türk Caddesi, Belediye Binası, Marien Platz göreceğimiz yerler. Münih’te alışveriş yapabilir, kafelerde dinlenebilirsiniz. Geceleme otelde.
7.Gün
GÜN 7 SALZBURG - HALLSTATT- BLED - LUBYANA Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Salzburg’a hareket. Salzach Nehri'nin ikiye böldüğü, arnavut kaldırımları, dar sokakları, Mozart’ın evi, seçkin meydanları ve göz alıcı mimarisi ile Salzburg şehrini geziyoruz. Şehir turu sonrası tuz madenleriyle ünlü Hallstadt gezisi ve serbest zaman. Bir sonraki durağımız Eski bir buzul gölü olan Bled, Avrupa jet sosyetesinin ve turistlerin uğrak noktasıdır.Ardından, yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrası Avrupa’nın en yeşil ikinci ülkesi olan Slovenya’nın ejderha efsanesi ile ünlü başkenti Ljubljana’ya hareket.
8.Gün
GÜN 8 LUBYANA- ÇANAKKALE Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Lubyana şehir turu. Panaromik olarak yapılacak şehir turu ; Preseren Meydanı, Ljubljana Kalesi, St.Nikolaja Katedrali, Zmajska verilecek serbest zaman sonrası sonrası tur bitimi Çanakkale’ye hareket. Yol boyunca sıcak & soğuk ikram servisimizden faydalanabilirsiniz. Çanakkale’ye varışa müteakip servislermizin sonu.

Fiyata Dahil Hizmetler

- Lüks Otobüslerle Tüm Transferler - Profesyonel Türkçe Turist Rehberliği - 7 Gece 3 & 4 Yıldızlı Otel Konaklaması - Sabah Kahvaltıları - Limitli Su Servisi - Sıcak & Soğuk İkram Servisi


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL) * Şehir Vergileri (Günlük 3.50 €) * Program Dahilinde Belirtilen Ekstra Turlar * Zorunlu değildir * Öğle ve Akşam Yemekleri * Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (25€) * Zorunlu değildir. * Vize Bedeli ( 150€) * Yeşil pasaport hamilleri vize’den muaftır.


Bunlar da ilginizi çekebilir

DALMAÇYA KIYILARI & BAL...

26 TEMMUZ 2019 | 5 GECE 6 GÜN

FRANSA - İTALYA

4 TEMMUZ 2019 | 8 GECE 9 GÜN

ORTA AVRUPA & ROMANTİK ...

13 EYLÜL 2019 | 9 GÜN

BALKANLAR TURU

17 HAZİRAN 2019 | 6 GECE 7 GÜN