+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

DOĞU'NUN MASALLARI

5 Haziran 2020| 19 Haziran 2020| 4 Eylül 2020| 24 Eylül 2020 | 8 GÜN
Paylaş
Kişi Bası 2000
 • Lüks Otobüs
 • Dört Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Akşam
  Yemekleri
 • Profesyonel
  Rehberlik
 • Araç İçi
  İkramlar

Açıklama

Yazdır

DOĞU'NUN MASALLARI

Nefes kesici Doğu Anadolu macerası !


Tur Programı

1.Gün
GÜN 1 Siz değerli misafirlerimizle Çanakkale Cumhuriyet Meydanında saat buluşma ve hareket.Gece boyu sürecek keyifli yolculuğumuz boyunca araç içerisinde bulunan sıcak & soğuk ikram servisimizden faydalanabilirsiniz.
2.Gün
GÜN 2 SİVAS-ERZİNCAN Sivas şehir turu. Sivas Kongre Binası, Buruciye Medresesi Çifte Minareli Medrese, Şifahiye Medresesi, Gök medrese ( Bu medreseler şuanda restorasyonda olduğu için dışarıdan görülecektir) ve Ulu Cami gezilerinin ardından Erzincan'a hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.Gün
GÜN 3 ERZİNCAN- ERZURUM Sabah otelimizden alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Bakırcılar Çarşısı ve Erzincan şehir merkezini gezdikten sonra Erzurum'a doğru yol alıyoruz. Erzurum’da Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Ulu Cami, Yakutiye Medresesini ziyaretimizin ardından 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresinin yapıldığı Kongre Binasını geziyoruz. Taşhan’da Oltu Taşı ve gümüş alışverişi için serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.
4.Gün
GÜN 4 ERZURUM-SARIKAMIŞ-KARS Sabah otelimizden alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Kars'a doğru yol alıyoruz. İlk olarak Kars şehir merkezine 45 km uzaklıkta bulunan Ani Harabelerini göreceğiz. Ermenistan ile sınırımız olan Arpaçay kenarında bulunan Ani Antik Kenti; Ermeni Bagratlı Hanedanlığı’nın kurduğu bir şehirdir. Sonrasında Kars şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Sırasıyla 12 Havariler Kilisesi ile Kars Kalesi’ni ve Rus evlerini ziyaret edip, Akşam yemeği ve konaklama için Kars’ta bulunan otelimize yerleşiyoruz. Vakit olursa Âşıklar atışmasına gidip keyifli bir tatlı atışmaya şahit oluyoruz.
5.Gün
GÜN 5 KARS-DOĞUBEYAZIT-MURADİYE-VAN Sabah otelimizden alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Doğubayazıt’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Büyük ve Küçük Ağrı Dağı’nın fotoğraflanması ve Doğubayazıt’a varış. Görkemli İshak Paşa Sarayını ziyaret ettikten sonra Şeytan Köprüsü’nden geçip Muradiye Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Muhteşem şelale manzaraları eşliğinde çaylarımızı yudumlayıp fotoğraf molası veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Van’a hareket ediyoruz
6.Gün
GÜN 6 VAN-TATVAN Sabah otelimizden alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından tarihi Van Kalesi’ne hareket ediyoruz. Kaleyi detaylı olarak gezip Van'ın simgesi olan Van Kedilerini görmek için, Van 100. Yıl Üniversitesi içerisinde yer alan Van Kedisi Evi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Akdamar Adasına hareket. Tekne ile yaklaşık 30 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Akdamar Adası'na ulaşıp, muhteşem taş işçiliği örneklerini gözlemleyebileceğimiz Akdamar Kilisesi'ne varıyoruz. Van'ın en önemli turizm noktası olan Akdamar Adası'nda geçirecek olduğumuz keyifli vakitlerin ardından Van’a veda ediyor Tatvan’a doğru hareket ediyoruz. Panoramik Tatvan gezimizden sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize giriş yapıyoruz.
7.Gün
GÜN 7 TATVAN-AHLAT-SİLVAN-DİYARBAKIR Sabah otelimizden alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Türklerin Anadolu'ya giriş kapısı olan ve ‘’Anadolu'nun tapusu" olarak bilinen Ahlat'a ulaşıyoruz. İlk ziyaret noktamız Emir Bayındır Kümbet'i olacak. Ardından dünyanın en büyük Türk-İslam Mezarlığı olarak bilinen 8 bin 200 mezar taşının üzerindeki kabartma ve oyma işlemeleri görüyoruz. Fotoğraf çekimlerimizin ardından otobüsümüze binerek Silvan üzerinden Malabadi köprüsü’ nü ziyaret ettikten sonra akşam yemeği ve konaklama için Diyarbakır’a hareket ediyoruz.
8.Gün
GÜN 8 DİYARBAKIR-MALATYA-KAYSERİ Sabah otelimizden alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Rehberimizin anlatımları eşliğinde sırasıyla Tarihi Hasan Paşa Han’ı, Sülüklühan, Ulucamii ve İçkale Müzesini gezdikten sonra Diyarbakır’a veda ediyor Malatya güzergâhını takip ederek Kayseri’ye ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
9.Gün
GÜN 9 Sabah otelimizden alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Pastırmacılar, Kazancılar ve Kapalı Çarşısında alışveriş molasından sonra hemen yanında ki Camii Kebiri ziyaret ediyoruz. Selçuklu döneminden kalma Mimar Sinan Parkı içinde yer alan ve Anadolu’nun ilk Türk tıp merkezlerinden Gevher Nesibe Hatun Şifahanesini geziyoruz. Tarihi Saat kulesi ve Alaca Kümbeti panoramik olarak gördükten sonra program sonu olarak Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Bir başka yolculukta görüşmek dileğiyle.

Fiyata Dahil Hizmetler

* 7 Gece 4 & 5 Yıldızlı Otel Konaklaması * Lüks Otobüslerle Tüm Transferler * Profesyonel Turist Rehberliği * Sabah Kahvaltıları * Akşam Yemekleri * * Sıcak & Soğuk İkram Servisi


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze Girişleri, Ekstra Turlar , Kişisel Harcamalar


Bunlar da ilginizi çekebilir

DATÇA & MARMARİS

11 Nisan 2020 | 2 GÜN

DOĞU'NUN MASALLARI

5 Haziran 2020 | 8 GÜN

TARAKLI - ABANT TURU

17 KASIM 2019 | GÜNÜBİRLİK

PAMUKKALE - SALDA

22 Kasım 2019 | 2 GÜN