+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS MACERASI

2023 KIŞ ÖN KAYIT | 5 GÜN
Paylaş
Kişi Bası 0
 • Beş Yıldızlı
  Otel
 • Dört Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Akşam
  Yemekleri
 • Tren
 • Uçak
 • Profesyonel
  Rehberlik

Açıklama

Yazdır

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS MACERASI

Anadolu'da unutulmaz bir tren yolculuğu.


Tur Programı

1.Gün
Siz değerli misafirlerimizle Çanakkale Cumhuriyet Meydan’ında saat 07.00 ‘da buluşma ve Ankara’ya hareket. Ankara - Kars Seyahati Doğu Ekspresi Saat 17.30 'da Ankara buluşmamızın ardından TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 18.00’dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece konaklama trende yataklı kompartımanda olacaktır. SİNGLE KONAKLAMA KABUL EDİLMEMEKTEDİR.
2.Gün
Ankara Kars Seyahati - Doğu Ekspresi Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. Erzurum'a varışa müteakip meşhur cag kebabıyla akşam yemeğini alıyoruz. (Ekstra) Yemekten sonra Tren'e hareket ve Kars'a doğru yol alıyoruz otelimize transfer oluyor odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
3.Gün
Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergâhımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği otelde alınmadığı taktirde Tur fiyatına dahil yerel bir restoranda alınacaktır.
4.Gün
Sarıkamış Turu ve Kayak Merkezi ve Kars Merkez Turu Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars' a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez ‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkânı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde. Akşam yemeği otelde alınmadığı taktirde Tur fiyatına dahil yerel bir restoranda alınacaktır.
5.Gün
Kars Şehir Turu ve Dönüş Seyahati Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından bugün gezimizde Kars merkezinde bir önceki gün eksik kalan görülmesi gereken yerleri tamamlıyor ve gezimizin ardından Meşhur Kars Kaşarı nın satıldığı peynircilere uğramayı da ihmal etmiyoruz. Alışverişlerimizin ardından otelimize dönüyoruz ve İstanbul'a dönüşümüzü gerçekleştirmek üzere Kars hava alanına geçiyoruz. ( Pegasus ,Sunexpress veya Anadolu Jet) havayolları ile Kars - İstanbul Sabiha Gökçen-Esenboğa uçuşumuzun ardından üzeri İstanbul'a veya Ankara’ya varıyoruz. Varışımıza müteakip bizleri havalimanında bekleyen aracımızla Çanakkale’ye hareket. Varış sonrası servislerin ve hizmetlerin sonu.

Fiyata Dahil Hizmetler

• Tüm Transferler • Profesyonel Rehberlik Servisi • Ankara – Kars Tren Bileti • Kars – İstanbul & Ankara Uçak Bileti ( Ekonomi Sınıfı) • 3 Gece 4* Otel Konaklaması • Seyahat Sağlık Sigortası • 3 Sabah Kahvaltısı • 2 Akşam Yemeği


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Öğle Yemekleri * Trende Alınan Öğünler * Müze ve Ören Yeri Giriş Biletleri


Bunlar da ilginizi çekebilir

EGE AKDENİZ KÜLTÜR TURU...

15 EKİM 2023 | 4 GECE 6 GÜN

PAMUKKALE - SALDA

7 EKİM 2023/ 15 KASIM 2023 KAYITLAR BAŞLADI | 2 GÜN 1 GECE

DOĞU'NUN MASALLARI

26 MAYIS 2024 KAYITLAR DEVAM EDİYOR | 8 GÜN

Efes Antik Kenti Meryem...

11 Aralık Pazar | 1 GÜN