+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

BALKANLAR TURU

17 HAZİRAN 2019 | 6 GECE 7 GÜN
Paylaş
Kişi Bası 399
 • Lüks Otobüs
 • Dört Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Akşam
  Yemekleri
 • Profesyonel
  Rehberlik
 • Araç İçi
  İkramlar

Açıklama

Yazdır

BALKANLAR TURU

Kadim Balkan coğrafyasına unutulmaz bir gezi !


Tur Programı

1.Gün
ÇANAKKALE- SOFYA Siz değerli misafirlerimizle 22:30 ‘da Cumhuriyet Meydan’ında buluşma.23.00 Eceabat feribotu ile Kapıkule sınır kapısına hareket ediyoruz. Gümrük, pasaport ve sınır geçiş işlemlerimizi takiben Sofya'ya doğru yola çıkıyoruz.
2.Gün
SOFYA- BELGRAD Sabah erken saatlerde Sofya'ya varışın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya, Rotanda, Rus ve Aya Sofya Kiliseleri, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento Binası, Sofya Üniversitesi ve Banya Başı Camii panoramik turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü Balo’nun yapıldığı Ordu Evi’ni görüyoruz. Şehir turu sonrası verilecek olan serbest zamanın ardından Belgrad yolculuğu. Sırbistan sınır geçişi ile devam eden yolculukla başkent Belgrad’a varış. Varışımız sonrası otelimize yerleşme. Yerleşmeye müteakip akşam yemeği.
3.Gün
Otelde alınan kahvaltının ardından Belgrad şehir turu. Yeni Belgrad, Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray, Yeni Saray ve Meclis Binası, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, Saat kapı ve Müzesi, İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi yapıları ile Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni görerek turumuzu noktalıyoruz. Turun ardından Saraybosna’ya hareket. Bosna Hersek sınır geçişi ile devam eden yolculukla başkent Saraybosna’ya varış ile Otele transfer. Varışımız sonrası otelimize yerleşme. Yerleşmeye müteakip akşam yemeği.
4.Gün
SARAYBOSNA – MOSTAR -TREBİNJE Otelde alınan kahvaltının ardından Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Baş Çarşı, Morica Han, Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferahiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turun ardından Mostar’a yolculuk. Kente varış ile şehir turu. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda; Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen, 1993 yılında Hırvat topçusu tarafından yıkılan ve 2004 yılında restorasyonu tamamlanan Mostar Köprüsü, Eğri Köprü, Koski Mehmet Paşa Camii ile çarşı ziyaretleri. Mostar’ın yerel pazarlarında alışveriş için serbest zaman. Programın ardından otele transfer. Varışımız sonrası otelimize yerleşme. Yerleşmeye müteakip akşam yemeği.
5.Gün
TREBİNJE – DUBROVNİK – KOTOR – BUDVA – İŞKODRA Otelde alınan kahvaltının ardından Hırvatistan yolculuğumuz başlıyor. Adriyatik manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuğun ardından İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış Stradun Caddesinin ikiye böldüğü tarihi şehirde muhteşem surları, 14. yy. ‘an kalma ve dünyanın en eski eczanesi, Fransisken Manastırı, Rektörlük Sarayı, Liman ve şehir kapıları, Sponza Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Saat Kulesi ve diğer önemli yapılar görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman. Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a yolculuk. Sınır geçişi ile ilk durağımız tarih ve doğa cenneti, turistik cazibe merkezi Kotor Körfezi ve şehrine varış. Varışımızın ardından Stari Grad (Eski Şehir) turunda zamanda yolculuğa çıkıyoruz. Otantik dar Kotor sokaklarında keyifli fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından buluşma ile yolculuk devamı. Budva’dan geçerek, dönemin balıkçı köyü konumunda olan, muhteşem St. Stefan yarımadası ve Budva’yı panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası. Molanın ardından otele transfer. Varışımız sonrası otelimize yerleşme. Yerleşmeye müteakip akşam yemeği.
6.Gün
İŞKODRA – TİRAN – ELBASAN – OHRİ Otelde alınan kahvaltının ardından Arnavutluk sınır geçişi ile başkent Tiran’a yolculuk. Şehri tanıtan panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Elbasan’dan geçerek Balkanlar’ın incisi Ohri’ye hareket ediyoruz. Varışımız sonrası Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohri Gölü’nden ismini alan Ohri şehrinde gerçekleştirilecek olan tur esnasında; Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Pir Mehmet Hayati Camii ve tekkesi ile Bedesten, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi ve sivil mimari örnekleri teşkil eden tarihi Ohri sokakları görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman. Misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler. (20 EUR). Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.
7.Gün
OHRİ– KALKANDELEN – ÜSKÜP Otelde alınan kahvaltının ardından misafirlerimiz, rehberimizin düzenleyeceği ekstra Ohri gölünün doğduğu yer olup, muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St. Naum Turuna katılabilirler. (20EUR) Turumuzun ardından Ohri’den ayrılarak başkent Üsküp’e yolculuk. Güzergâh üzerinde Tetova (Kalkandelen) ziyareti. Ülkenin 3. Büyük şehri ve Arnavut nüfusunun en yoğun olduğu Osmanlı döneminde kullanılan adıyla Kalkandelen ilk durağımız olacak. Burada 1438 yılında inşa edilmiş, Alaca Camii’ni ziyaret edeceğiz, ziyaretimiz sonrasında devam eden yolculukla, Üsküp’e varış ile panoramik şehir turu. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik turumuzda; Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekân anlatımları ile gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Ziyaretlerimizin ardından Üsküp’te keyifli serbest zaman. Buluşma sonrası otele transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.
8.Gün
ÜSKÜP- SELANİK – KAVALA – ÇANAKKALE Otelde alınan kahvaltının ardından Selanik yolculuğu. Yunanistan sınır geçişi ile devam eden yolculukta Selanik şehrine varış ve şehir turu. Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey camii, E. Venezelo- Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyor ve Aristoteles Meydanında verilecek olan kısa serbest zamanın ardından araçla buluşma sonrası Kavala'ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2-3 saatlik yolculuk sonrası Kavala’ya varış ve panoramik şehir turu. Su Kemerleri, Liman, Kale, 19.yy. Neo Klasik yapılar, Pangia, Eski ve Yeni Şehir, Acropolis, Deniz Feneri, Ag. Nicolas, Theodore Kimissi kiliseleri ve Kavala Kalesi’nin panoramik olarak görülmesi sonrası dönüş yolculuğu. Buluşma sonrası Batı Trakya bölgesi olan İskeçe & Gümülcine & Dedeağaç güzergahı ile İpsala sınır kapısına varış. Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Porto Lagos turuna katılabilirler. (5 EUR / Turumuz tüm grubun katılım göstermesi halinde gerçekleşmektedir) Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Çanakkale’ye hareket. Varışa müteakip tur bitim ve servislerimizin sonu.

Fiyata Dahil Hizmetler

• Tüm Transferler • Profesyonel Türkçe Turist Rehberliği • 6 Gece Otel Konaklaması (Min. 4 Yıldızlı & Butik Oteller) • 7 Sabah Kahvaltısı • 6 Akşam Yemeği • Sıcak – Soğuk İkram Servisi


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL) * Öğle Yemekleri * Ekstra Turlar


Bunlar da ilginizi çekebilir

BALKANLAR TURU

17 HAZİRAN 2019 | 6 GECE 7 GÜN

DALMAÇYA KIYILARI & BAL...

26 TEMMUZ 2019 | 5 GECE 6 GÜN

FRANSA - İTALYA

4 TEMMUZ 2019 | 8 GECE 9 GÜN