+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

İSPANYA

07.10.2019 | 7 GECE 8 GÜN
Paylaş
Kişi Bası 599
 • Dört Yıldızlı
  Otel
 • Üç Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Uçak
 • Profesyonel
  Rehberlik

Açıklama

Yazdır

İSPANYA

Barcelona (2) & Valencia (1) & Granada (1) & Sevilla (1) & Madrid (2) Pegasus Hava Yolları


Tur Programı

1.Gün
Çanakkale Cumhuriyet Meydan’ında buluşma. Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’ne hareket. Check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC1091 sefer sayılı uçağı ile saat 10:50’de Barcelona’ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 3 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile 13:40`ta Barselona'ya varacağız. Katalonya Özerk Topluluğu’nun başkenti ve ünlü Mimar Antoni Gaudi’nin muhteşem eserlerinin buluduğu İspanya'nın ikinci büyük şehri, şahip olduğu eserlerden ötürü nüfusunun dört katı kadar turisti kendine çekmektedir. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, “Bitmeyen Kilise” olarak da bilinen La Sagrada Familia, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), Katalunya Meydanı, La Rambla Caddesi ve Port Olimpic görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Barcelona Gece Turu & Gotik Mahalle turuna katılabilirler. Bu turumuzda Avrupa’nın uyumayan şehri olarak bilenen Barcelona’nın ışıklandırılmış halini görme fırsatı bulacağız. Sonrasında ise daha önce gitmediğimiz Gotik Mahalle’ye yola çıkıyoruz. Bu mahallede Barcelona Katedrali, Augustus tapınağı ve bölgenin en ünlü sokağı olan Carrer del Bisbe’yi ziyaret ettikten sonra akşam yemeği için La Ramblas Caddesi’nde serbest zaman veriyoruz. Geceleme otelinizde. Barcelona Gece Turu & Gotik Mahalle turu 30 Euro
2.Gün
BARCELONA Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından misafirlerimiz rehberiniz tarafından düzenlenecek olan Girona & Figueras Turuna katılabilirler. Turumuzun ardında sonrasında otelimize transfer. Akşamı eğlenceli geçirmek isteyen misafirlerimiz Flemanco turuna katılabilirler. Alternatif Program Girona & Figueras Turu 65 Euro Girona & Figueras Turu'muza, Onyar Nehri’nin kıyısında kurulmuş ve ilk bakışta Floransa’yı anımsatmakta olan, yörenin en zengin şehri olan Girona ile başlıyoruz. Daracık sokakları ve katedrali ile görülmeye değer şirin bir ortaçağ şehri olan Girona ayrıca parfüm filminin sinema çekimlerinin yapıldığı şehirdir. Panoramik olarak yapılacak turumuzda; Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Mezuzalı evler, Yahudi Mahallesi, Rambla ve ünlü mağazaları göreceğiz. Serbest zaman sonrası Pirene dağlarının manzarası eşliğinde Figueras Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Kasaba öyle etkileyici bir atmosfere sahiptir ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu sınır tanımaz ressam Salvador Dali’ye hayatı boyunca ilham kaynağı olmuştur. Burada Ünlü sürrealist ressam “Salvador Dali’nin” kendi elleri ile dekore ettiği müze evi gezeceğiz. Her bir eserinin değeri milyonlarca dolarla ifade edilen bu müzede, ölümsüz aşkı Gala’yı resmettiği, zihinleri zorlayan eserlerinin bulunduğu müzeyi ziyaret ediyoruz.
3.Gün
BARCELONA VALENCİA Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından Valencia`ya doğru yola çıkıyoruz. Varış ardından şehir turumuza başlıyoruz. İspanya’nın en büyük üçüncü şehri olma ünvanının yanısıra en büyük limana da sahip şehrin ilk ismi, Latince’de güç ve kuvvet anlamına gelmektedir. Valencia’da; Panoramik olarak yapılacak şehir turunda Sanat ve Bilim müzesi, Gotik Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Tarihi pazar ve Eski İpek Borsası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer.
4.Gün
VALENCİA GRANADA Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından Granada`ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından panoramik Granada şehir turunda görülecek yerler arasında; Bib Lambra Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Belediye Sarayı, Katedral (dışarıdan) yer almaktadır. Tur bitiminde dileyen misafirlerimizle Elhamra Sarayı turuna katılabilirler. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile Sacra Monte Gece Turuna katılabilirler. Alternatif Program Elhamra Sarayı Turu 65 Euro Elhamra Sarayı Turu (Sarayın müsaitliğine bağlı olarak Elhambra Sarayı turu gerçekleştirilir). Günlük limitli sayıda ziyarteçi kabul eden Elhamra, Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra yani "Kırmızı" denmiştir. İslam mimarisinin ulaşabileceği yüksek noktalardan biri olarak bugünlere ulaşmış bir şahit olan Elhamra Sarayı'nın ziyareti ediyoruz. Alternatif Program Sacra Monte Gece Turu 45 Euro Bu turumuzda Granada‘da yaşayan çingenelerin farklı Flamenco yorumunu yaşadıkları taş evlerde izleme imkanı bulacaksınız.
5.Gün
GRANADA SEVİLLA Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından İspanya`nın 4. Büyük kenti, Andalucia Başkenti ve geçmişte ki sömürge ticaretinin merkezi Sevilla`ya doğru hareket ediyoruz. Guadalgivir Nehri’nin kıyısında kurulmuş bu şehirde İspanya Meydanı, Carmen’in geçtiği tütün fabrikası, Altın Kule, Yahudi Mahallesi’ni panoramik olarak gezeceğiz. Sevilla Katedrali’nin önünde vereceğimiz serbest zaman ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz Flamenko Gecesi Turu’na katılabilirler. Alternatif Program Ronda Turu 40 Euro (Ronda ekstra turu Alhambra Sarayı rezervasyon saati uygunsa gerçekleştirilebilir). Bu turumuzda, coğrafi yerleşim olarak İspanya'nın en ilginç yerleşimi sayılan, bozulmamış tarihi yapısı ile İspanya'nın en güzel kasabalarından Ronda'yı gezeceğiz. İlk boğa güreşlerinin başlatıldığı Ronda' da Tarihi Roma Köprüsü ve İspanya'nın en eski arenası ve müzesi görülecek yerler arasındadır. Alternatif Program Flamenco Gecesi Turu 55 Euro Sevilla, Flamenco kültürünün merkezidir. Gitar ve dansın ritim senfonisini bir arada yaşamak istiyorsanız, Flamenco Gecesi Turuna katılmalısınız.
6.Gün
SEVİLLA MADRİD Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından özel otobüsümüzle Madrid’e doğru hareket edeceğiz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ile rehberimiz tarafından düzenlenecek olan Cordoba Cami turuna katılabilirler. Turumuz ardından Madrid`e doğru yolumuza devam ediyoruz. Panoramik şehir turumuza, Plaza mayor adı verilen büyük meydan ile başlıyoruz. Bu meydanda 136 bina ve avluya açılan 437 balkon bulunmaktadır. Zamanında bu balkonlardan boğa güreşleri ve engizisyonun yaktığı insanlar izlenmiştir. Şehrin kalbi Puerta Del Sol, Plaza mayor adı verilen büyük meydan, Kraliyet Sarayı’nın halka sesleniş yeri Plaza De Orient, Şehir’in ne kadar zengin olduğunu göstermek maksadıyla giriş kapısı olarak yapılmış Alcala Kapısı, galerili damları ile göz dolduran Gran Via, Plaza Colon ve Cibeles Meydanı ve Çeşmesi ile Cervantes Anıtı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Madrid’de ki otelimize varış ve yerleşme. Alternatif Program Cordoba Cami Turu 45 Euro Cordoba Cami Turu: Bu turumuzda Endülüs İslam medeniyetinin ilk başladığı noktaları gezerek, günümüzün katedrali geçmişin ana Camii olan yapıyı gezerek, geçmişin izlerine tanık olacağız. 7. GÜN MADRİD Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Toledo turuna katılabilirler. Alternatif Program Toledo Turu 55 Euro Toledo Turu: Toledo gerçek bir açık hava müzesi ve İspanya’nın eski başkenti, Unesco Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak dünyanın sayılı müzeleriyle yarışır hale gelmiştir. El Greco’nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy’dan günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, vizigot, arap, gotik, rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco’nun tabloları, tipik pastaneler, Damascino mağazaları ve tabii ki ünlü katedrali ile turistik bir haç yeridir. Toledo’daki başka bir gelenek, Arapların kenti fethettikleri zamandan kalma badem ezmesi imalatıdır. İnsanın ağzını sulandıran bu şekerlemeyi tatmadan Toledo ziyareti bitmiş sayılmaz. Yahudi mahallesi içerisinde yapacağımız yürüyüşün ardından turumuzun bitiriyoruz.
7.Gün
MADRID İSTANBUL ÇANAKKALE Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve uçak saatimize bağlı olarak havalimanına transfer, check-in işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Havayollarının PC1100 sefer sayılı uçağı ile saat 15:15`te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 20:30’da İstanbul’a varış havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Çanakkale’ye hareket. Varışa müteakip servislerin sonu.

Fiyata Dahil Hizmetler

• Pegasus Havayolları ile İstanbul (SAW) – Barcelona (BCN) gidiş / Madrid (MAD)- İstanbul (SAW) dönüş uçak bileti • 3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar • Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli • İspanya otel vergileri • Barselona, Valencia, Granada, Sevilla, Madrid panoramik şehir turları • Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurt Dışı Çıkış Harcı (15TL) , Vize Bedeli (150€), Ekstra Turlar


Bunlar da ilginizi çekebilir

KAPADOKYA

30 AĞUSTOS 2019 | 2 GECE 3 GÜN

KARADENİZ

18 Ağustos 2019 | 6 Gece 7 Gün

YEDİGÖLLER- SAFRANBOLU...

31 Ağustos 2019 | 1 GECE 2 GÜN

BODRUM & FETHİYE

14 AĞUSTOS 2019 | 3 GECE 4 GÜN