+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

AVRUPA TURU

1 OCAK 2021 | 17 GÜN
Paylaş
Kişi Bası 1499
 • Lüks Otobüs
 • Dört Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Tekne
  Turu
 • Profesyonel
  Rehberlik
 • Araç İçi
  İkramlar

Açıklama

Yazdır

AVRUPA TURU

Akbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası kredi kartlarına 6 taksit imkanı bulunmaktadır. ( Vade Farkı Oranı: % 7.50 ), İki katılımcının yanında 0 - 6 yaş arası ücretsiz, 7 - 10 yaş arası % 50 indirimlidir.


Tur Programı

1.Gün
BELGRAD Varışa müteakip verilecek sabah kahvaltısı molasının ardından Belgrad’da göreceğimiz yerler arasında; Yeni Belgrad, Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray, Yeni Saray ve Meclis binası, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, , İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi yapıları ile Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III. Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni görerek turumuzu noktalıyoruz. Verilecek serbest zaman sonrası otele transfer.
2.Gün
BUDAPEŞTE Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Budapeşte şehrine doğru hareket ediyoruz. varışımızı takiben yapılacak olan şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası otele hareket. Ekstra gezi: Tuna Nehri Tekne Gezisi | 25 € Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte’yi ikiye bölen Tuna Nehri'nin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için düzenlenen tekne turumuzda Türkçe anlatımları dinleyerek kentin tarihsel dokusu hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binaların muhteşem görüntüsünü seyrederken bir yandan da size ikram edilen içeceğinizi yudumlayacaksınız.
3.Gün
VİYANA Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Viyana şehrine doğru hareket ediyoruz. Varışa istinaden yapılacak olan Panoramik Viyana turumuzda Birleşmiş Milletler Binaları, Franz Kilisesi, Prater, Hundertwasser binasının ardından şehrin merkezi ring çevresinde, Hoffburg Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Viyana Üniversitesi, Burg Tiyatrosu, Votif Kilisesi ve Belvedere Sarayı görülecek yerler arasında. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası otele hareket.
4.Gün
PRAG Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag yolculuğu başlangıcı. Prag’a varışımız sonrası panoramik şehir turu. Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü Neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST. Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen ve üzerinde 12 Havarinin tasvir edildiği tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi tur esnasında görülecek yerler arasındadır. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası otele hareket. Ekstra gezi: Orta Çağ Gecesi| 65 € Prag'a 1 saat mesafedeki Detenice'de ki bir şato-restorana gidiyoruz. Varışta Ortaçağ Şato ‘sunu gezdikten sonra bir ortaçağ hanı olan restoran bölümünde, et çeşitleri, limitsiz şarap-bira ve meşrubattan oluşan muhteşem akşam yemeğimizi, ortaçağ müziği ve ortaçağı yaşatan dans ve gösteriler eşliğinde aldıktan sonra gece yarısı otelimize dönüyoruz.
5.Gün
BERLİN Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Berlin’e hareket. Varışa müteakip panoramik olarak yapılacak şehir turunda Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Unter den Linden, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Gendarmenmarkt, Karl Marx Allee ve Küurfürstendamm görülecek yerler arasındadır. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası otele hareket. Ekstra gezi: Dresden Gezisi | 30 € Dresden, eski Doğu Almanya’da, Saksonya eyaletinin şirin baş şehridir. Şehirde demir perde rejiminden kalma tipik sosyal konutlar dikkat çekiyor. Tarihi binalarıyla, “Elbe’nin Floransa’sı“ ünvanını hak eden bir şehir. Elbe nehri kenarına inşa edilmiş olan tarihi şehirde; Hof Katedrali, Zwinger Sarayı, Opera Binası, Alman porseleninden inşa edilmiş Kralların Duvarı, şehrin sembolü Frauenkirche (Kadınlar Kilisesi), protestan lider Martin Luter Heykeli, Bruhl Terası ve Altmarkt Meydanı (Eski Pazar Yeri) ve alış-veriş caddesi (Pragger Strasse) görülecek yerler arasındadır. Yürüyerek yapılan şehir turundan sonra serbest zamanda verilecektir.
6.Gün
AMSTERDAM Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Amsterdam’a yolculuk. Varışa müteakip Museumplein, Rijksmuseum ve Amstel Nehri ve Yüzen Kanal Evleri, Amsterdam Tren İstasyonu, Aziz Nikola Kilisesi, Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı ve Damrak Caddesini görüyoruz. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası otele hareket.
7.Gün
AMSTERDAM Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Marken & Vollendam gezisine dâhil olabilirler. Ekstra gezi: Marken & Volendam Gezisi | 50 Euro Eski bir balıkçı kasabası olan Volendam'ın liman bölgesinde geçirdiğiniz zamana doyamayacaksınız. Ucuza hediyelik eşya alma ve limanda taze deniz ürünleri yeme fırsatı ise bir diğer ayrıcalığınız. 1955'e kadar karayolu bağlantısı olmayan ve bu sayede çok iyi korunan küçük bir ada olan Marken'i ziyaretimiz sırasında ise balıkçıların şirin ve küçük evlerdeki yaşamlarını izleyebilirsiniz.
8.Gün
BRÜKSEL Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Brüksel’e hareket. Varışa müteakip görülecek yerler arasında; Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon Evleri, Grand Palace, Manneken Piss, Atomium ve Heysel Stadyumu keşif duraklarımız. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası otele hareket. Ekstra gezi: Brugge Gezisi | 30 Euro Batı Avrupa'nın 1. ve 2. dünya savaşlarından en iyi korunmuş kenti olan Brugge, 1000 yıllık geçmişini, kanalları, dar sokakları, köprüleri tarihi yapıları ve meydanları ile size yaşatacak. Kendinizi Orta Çağ'da hissedeceğiniz bu kent, Belçika'nın en çok ziyaret edilen şehri unvanını elinde bulunduruyor. Gezide alışveriş sırası geldiğinde çikolata ve dantel alınması gerekenler listenizde olmalı.
9.Gün
PARİS Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Paris’e hareket. Varışa müteakip görülecek yerler arasında; Rivoli Caddesi, Vendome Meydanı, Notre Dame kilisesi, Quartier Latin Semti, Saint Germain Semti, Eiffel Kulesi, Zafer Anıtı, Opera binası, Louvre Müzesi, Pantheon, Orsay Müzesi, Concorde Meydanı, Champs Elysees, Trocadero Meydanı panoramik olarak görülecek yerler arasında. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası otele hareket.
10.Gün
PARİS Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Seine Nehri Tekne Turu & Ressamlar Tepesi gezisine dâhil olabilirler. Ekstra gezi: Seine Nehri Tekne Turu & Ressamlar Tepesi Gezisi | 50 Euro Seine Nehri’nde 1 saat 15 dakikalık bir gezintiye başlıyoruz. Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek, rahatlıkla fotoğraf çekmeye vakit bulacak ve Seine Nehri’nin en güzel köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Tur sırasında görülecek yerler arasında; Amerikan Kilisesi, Millet Meclisi, Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cité Adası, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi, Belediye Sarayı, New York’taki Özgürlük Heykeli’nin sembolik heykeli bulunmaktadır. Son olarak şehrin kuzeyinde en ilgi çeken merkezlerden biri olan Moulin Rouge ‘un bulunduğu Pigalle semtinden geçerek, günümüze halen bohem yaşamın devam ettiği “Ressamlar Tepesi” adıyla da bilinen Montmartre Tepesi’ne gideceğiz. Burada Tanrı’nın resmedildiği Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra, Ressamlar Tepesi’ndeki yürüyüşümüze başlıyor ve ünlü şarkıcı Dalida’nın evini, Montmarte üzüm bağlarını, St. Denis heykeliyle küçük parkı ve arka sokakları gezerek meydanda alışveriş ve yemek molası veriyoruz. Serbest zaman sonrası, otele hareket.
11.Gün
CENEVRE Sabah otelde alınacak sabah kahvaltının ardından Cenevre’ye hareket. Varışa müteakip görülecek yerler arasında; et d’Eau, St. Pierre Katedrali, Birleşmiş Milletler Sarayı, Büyük Tiyatro, Konser Salonu ve Rath Müzesinin bulunduğu Nueve Meydanı, İngiliz Bahçeleri ve Çiçek saati, L’Ile Kulesi. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası otele hareket.
12.Gün
MİLANO Sabah otelde alınacak sabah kahvaltının ardından Milano’ya hareket. Varışa müteakip görülecek yerler arasında; Duomo di Milano, Galleria Vittorio Emanuele II, Buenos Aires. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası otele hareket. Ekstra gezi: Como Gölü Gezisi | 20 Euro
13.Gün
VERONA & VENEDİK Sabah otelde alınacak sabah kahvaltının ardından Venedik’e hareket. Yol üzerinde ilk durak noktamız Verona. Varışa müteakip görülecek yerler arasında; Piazza delle Erbe, Arena di Verona, Casa di Giulietta panoramik şehir turu sonrası Venedik’e hareket. Varışa müteakip görülecek yerler arasında San Marco Meydanı & Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi keşif duraklarımız. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası otele hareket. Ekstra gezi: Gondol Gezisi | 25 Euro
14.Gün
FLORANSA Sabah otelde alınacak sabah kahvaltının ardından Floransa’ya hareket. Varışa müteakip görülecek yerler arasında; Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası otele hareket. Ekstra gezi: Pisa Gezisi | 30 Euro
15.Gün
ROMA Sabah otelde alınacak sabah kahvaltının ardından Roma’ya hareket. Varışa müteakip görülecek yerler arasında; Colloseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum, Via Del Corso, Circus Maximus. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası otele hareket.
16.Gün
ROMA & BARİ Sabah otelde alınacak sabah kahvaltının ardından görülecek yerler arasında; Dört Nehir Çeşmesi, Neptün Çeşmesi, Senato Binası, S.Agnese Kilisesi, Vatikan, Portunus Tapınağı, Santa Maria in Cosmedin Kilisesi, Marcello Tiyatrosu, Collesum, Roma’nın en şık caddelerinden Veneto Caddesi, Barberini Meydanı, Tritone Çeşmesi ve Dört Çeşme Yolu Şehirde verilecek serbest zaman sonrası Bari’ye hareket. Konaklama bu gece gemide olacaktır.
17.Gün
SELANİK & ÇANAKKALE Sabah İgomenitsa limanına varışa müteakip. Selanik’e yolculuk. Varışa müteakip görülecek yerler arasında; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyareti. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası Çanakkale’ye hareket. Varışa müteakip servis ve hizmetlerin sonu.

Fiyata Dahil Hizmetler

• Tüm Transferler • Profesyonel Türkçe Rehberlik Servisi • 15 Gece 3 & 4 Yıldızlı Otel Konaklaması • 1 Gece Gemi Yolculuğu (Pulmann Sınıf Gemi Biletleri) • Sabah Kahvaltıları • Sıcak & Soğuk İkram Servisi


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Müze Biletleri • Schengen Vizesi (Yeşil Pasaport Hamilleri Muaftır.) • Vapuretto Ücreti (20€) • Seyahat Sağlık Sigortası • Yurtdışı Çıkış Harcı • Ekstra Geziler


Bunlar da ilginizi çekebilir

FRANSA - İTALYA

1 OCAK 2021 | 10 GÜN

ORTA AVRUPA & ALMANYA

1 OCAK 2021 | 9 GÜN

AVRUPA TURU

1 OCAK 2021 | 17 GÜN

BALKAN TURU

26 HAZİRAN 2020 | 7 GÜN