+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

BÜKREŞ – TRANSİLVANYA ŞATOLAR ve BULGARİSTAN TURU

ERTELENDİ 2022 | 3 GECE 4 GÜN
Paylaş
Kişi Bası 249
 • Lüks Otobüs
 • Dört Yıldızlı
  Otel
 • Üç Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Akşam
  Yemekleri
 • Profesyonel
  Rehberlik
 • Seyahat Sağlık
  Sigortası

Açıklama

Yazdır

BÜKREŞ – TRANSİLVANYA ŞATOLAR ve BULGARİSTAN TURU

BÜKREŞ – TRANSİLVANYA ŞATOLAR ve BULGARİSTAN ŞATOLAR DİYARI TURU


Tur Programı

1.Gün
19 Mayıs 2022 1.Gün Çanakkale – Bükreş Gezimizin ilk günü, , 20:30'da Çanakkale'den hareket ile Edirne üzerinden Kapıkule sinir kapısına varisimizi gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanması ardından, Bulgaristan üzerinden geçerek sabah saatlerinde Bükreş’e varıyoruz.
2.Gün
2.Gün Bükreş Sabah saatlerinde varışımız sonrası, turumuz için küçük Paris diye adlandırılan BÜKREŞ şehir merkezine hareket ediyoruz. BÜKREŞ, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesini sayabiliriz. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
3.Gün
3.Gün Bükreş (Bükreş- Sinaia - Bran - Brasov – Bükreş) Sabah kahvaltısından sonra Turumuzda Romanya'nın önemli bir bölgesi olan Transilvanya'ya doğru yola çıkıyoruz. Gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerini görmeye gidiyoruz. Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peles Kalesi ve Şatosunu geziyoruz. Ardından Bran Kasabasında Drakula Şatosunu görüp, Braşov kentine geçiyoruz. Günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz. Gezi bitimi Bükreş’e dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
4.Gün
4.Gün Bükreş-(Veliko Tarnavo) – Sofya Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası , odalarımızı boşaltmamız ardından otel önünden hareket edecek olan araçlarımızla İstanbul’a hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Bulgaristan'ın eski Başkenti ve tarihsel dokusu ile bilinen dört tepe üzerine Yantra nehir vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir turumuzun ardından Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya hareket ediyoruz. Varış sonrası Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer.
5.Gün
5.Gün Sofya – Plovdiv – Çanakkale Sabah kahvaltımız ardından Filibe’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından şehir turumuza başlıyoruz. 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv `in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri Eski Roma çağından kalma Antik Amfitiyatro, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Djumaya camisi görülmeye değer yerler arasındandır. Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Türkiye'ye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde varılacak Kapıkule sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Çanakkale’de turumuza başladığımız noktada siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyor ve bir başka organizasyonda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

* Lüks otobüsleri ile ulaşım çift kaptan * Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri * Bükreş’ de 4* lı otellerde 2 Gece konaklama, sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri , *Sofya’da 4*lı otelde 1 Gece konaklama , sabah kahvaltısı ve akşam yemeği * Programda belirtilen panoramik şehir turları ve transferleri. * Şehir vergileri * Gümrük Vergileri * Araç içi limitli su ikramı * Tüm otoban, otopark ve check-point giderleri


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri. * Ekstra turlar * Otelde alınan ekstralar. * Şoför ve Rehber bahşişleri. * Tüm kişisel harcamalar * Öğle yemekleri * SCHENGEN veya ROMANYA VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR). * Yurtdışı çıkış harcı . * Yurtdışı seyahat sağlık sigortası


Bunlar da ilginizi çekebilir

BÜYÜK BALKAN TURU

28 TEMMUZ 2023 | 8 GÜN

YUNAN ADALARI GEMİ TURU...

23 MART 2023 | 3 GECE 4 GÜN

PETRA - KUDÜS TURU

2023 | 6 GÜN G GECE

Elegant Portekiz Turu -...

24 NİSAN 2024 | 5 GÜN 4 GECE