+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

EGE AKDENİZ KÜLTÜR TURU

15 EKİM 2023 | 4 GECE 6 GÜN
Paylaş
Kişi Bası 8750
 • Dört Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Akşam
  Yemekleri
 • Profesyonel
  Rehberlik
 • Seyahat Sağlık
  Sigortası

Açıklama

Yazdır

EGE AKDENİZ KÜLTÜR TURU

Ekim ayının serinliğinde Ege Akdenizi keşfediyoruz!


Tur Programı

1.Gün
Siz Değerli Misafirlerimizi Cumhuriyet meydanında gece saat 21.30’da buluştuktan sonra hareket.
2.Gün
DATÇA – MARMARİS- FETHİYE Sabah saatlerinde dağların ve şelalelerin arasından kıvrılarak uzanan bir yoldan, çam, zeytin, badem ağaçlarının mis kokuları ve eşsiz güzellikleri arasından geçerek DATÇA ’ya geliyoruz. Serbest olarak alacağımız kahvaltımızın ardından turumuza başlıyoruz. İlk olarak DATÇA ’yı gezmeye başlıyoruz. Ünlü coğrafyacı ve tarihçi Strabon’un “Tanrı, yarattığı kulunun uzun ömürlü olmasını istiyorsa Datça Yarımadası ’na bırakır’’ dediği gibi, bu muhteşem güzellikteki şirin beldede, önce ESKİ DATÇA ’nın dar sokaklarında gezip, Can Yücel 'in yaşadığı evi dışardan fotoğraflama imkanımız oluyor. Buradan Kızkumu 'na hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz Kızkumu sahilinde yürüyüşlerini yapabilir ve fotoğraflarını çekebilir. Daha sonra sizlere verilen serbest zamanın ardındann MARMARİS ’e hareket ediyoruz. Sahilinde yürüyüşler yaparak, serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz öğlen yemeğini extra olarak alabilirler. Buradaki molamızın ardından Marmaris Aşıklar Yolu 'na hareket ediyoruz. Aşıklar yolunda fotoğraf molamızın ardından GÖKOVA KÖRFEZİ ’nin büyüleyen manzarasını seyredip, mavi ve yeşilin muhteşem tonlarını gözlemleyerek küçük bir balıkçı kasabası olan AKYAKA ’ya geliyoruz. Burada dileyen misafirlerle Azmak TEKNE TURU ’na katılıyoruz. Hafızalarımızdan silinmeyecek güzel bir turun ardından, konaklama ve akşam yemeği için otele geçiyoruz.
3.Gün
DALYAN – GÖCEK – ÖLÜDENİZ- Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Dalyan'a ulaşıyoruz. . Dalyan Tekne Turu. Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölüne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos'un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, kaya oyma Kral Mezarlarını görüyoruz (Panoramik). Ve tabiî ki Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını gördükten sonra Göcek’e ulaşıyoruz. Göcekteki turumuzun ardından eski ismi Levissi şimdiki ismi Kaya Köy olan Rum kasabasına ulaşıyoruz. Burada Büyük Kilise, İlkokul, Taş Evler ve Çeşmeleri gezdikten sonra sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ dan aşağıya atan Belcekız`ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdenizde mola veriyoruz. Molanın ardından akşam yemeği ve konaklama için otele hareket ediyoruz.
4.Gün
FETHİYE – ANTALYA Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Antalya’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza müteakip Tünektepe Teleferik’e geçip muhteşem manzaranın tadını çıkarıyoruz. Tünektepe' den sonraki durağımız Antalya'nın göz bebeği olan Eski Kasaba ve Antik liman olacaktır. Burada eski Selçuklu ve Osmanlı yapılarını, antik yıkıntıları görmek mümkündür. Küçük caddeleri, Selçuklu ve Osmanlı camileri ve evleri, ve çok eskilerden kalan tarihi noktaları ile Antalya'nın en ilgi çekici yerlerinden biridir. Kaleiçi turumuzu bitirdikten sonra Yukarı Düden ve Karpuz Kaldıran şelalelerini görüp akşam yemeği ve konaklama için otele geçiyoruz.
5.Gün
ANTALYA Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Turumuz antik dönemde Anadolu'nun Güney bölgesinin kültür ve ticaret merkezi olan Pamfilya'nın en büyük şehri olan Perge antik kenti ziyaretimizle başlıyor. Anadolu'nun en düzenli kentlerinden biri olan Perge’yi ziyaret ederken göreceğimiz tiyatro, stadyum, şehir sur kalıntıları, yüksek kuleler, Roma hamamı, mermer sütunlarla bezeli caddeler, agora gibi yapılar antik dönemde yaşayan insanların yaşantısına dair bir fikir verecek bizlere. Perge ziyaretimizden sonra yönümüzü Aspendos’a çeviriyoruz. M.Ö. 10. yüzyılda Akalar tarafından kurulmuş ve antik devrin zengin kentlerinden biri olan Aspendos, bölgede kendi adına madeni para bastıran ilk şehirlerden biridir. Aspendos'ta en göze çarpan yapı kuşkusuz yaklaşık 15.000 kişilik, iyi korunmuş tiyatrodur. Roma dönemi tiyatrolarının dikkate değer bir örneği olan, günümüzde pek az görülen mimari özellik ve yapım teknikleri kullanılarak inşa edilen Aspendos Tiyatrosu İmparator Marcus Aurelius (MS 161–180) zamanında yapılmıştır. Akustiği muhteşem olan tiyatro günümüzde hala konserler ve gösteriler için kullanılmaktadır. Aspendos ziyareti sonrası öğle yemeği molası veriyoruz. Side’den çıkarak yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından turumuzun son durağı olan Kurşunlu Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Doğal bir güzellik olan şelale 1986 yılında tabiat parkı haline getirilmiştir ve 18 metre yükseklikten akmaktadır. Turumuzun ardından akşam yemeği ve konaklama için otele geçiyoruz.
6.Gün
ANTALYA – SAGALASSOS ANTİK KENTİ - ÇANAKKALE Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Sagalassos Antik Kentine geçiyoruz. Son yıllarda yapılan yenileme çalışmaları ile her geçen gün yeni görüntülere kavuşan bu harika ören yerini geziyoruz. MS 161–180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi'nin 2000 yıldır kesintisiz akan suyundan içince hoş bir duygu yaşayacaksınız. Dünyanın en yüksek rakımlı 9000 kişilik tiyatrosu, kendine has kaya mezarlarıyla bilinen antik kent sizi kendisine hayran bırakacak. Sagalasos Antik Kentinde yapacağımız tarihe yolculuğumuzun ardından, Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

Tüm Transferler,Profesyonel Turist Rehberliği Servisi,4 Gece Otel Konaklaması, 4 Sabah Kahvaltısı, 4 Akşam Yemeği,Seyahat Sağlık Sigortası, Soğuk İkram Servisi


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler


Bunlar da ilginizi çekebilir

ESKİŞEHİR TURU

4 Aralık Pazar | 1 GÜN

BATI KARADENİZ TURU --...

20EKİM / 17 KASIM 2023 | 2 GÜN

Efes Antik Kenti Meryem...

11 Aralık Pazar | 1 GÜN

EKSPRES GAP TURU

12 MART 2023 | 6 GÜN