+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

KÜBA TURU

12 MART 2018 | 8 GECE 9 GÜN
Paylaş
Kişi Bası 1990
 • Dört Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Uçak
 • Profesyonel
  Rehberlik
 • Seyahat Sağlık
  Sigortası

Açıklama

KÜBA TURU

Modern ile kolonyal mimarinin eşsiz uyumuyla sizi büyüleyen devrim ülkesi Küba'da , eşitliğin ve özgürlüğün izlerini takip ederek yakın tarihe benzersiz bir yolculuk.


Tur Programı

1.Gün
ÇANAKKALE - İSTANBUL -HAVANA Cumhuriyet Meydan’ında buluşma. Bagaj ve kontrol işlemlerinin ardından İstanbul ‘a özel otobüsümüz ile hareket. Havalimanına varış.Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra, Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu ile Havana’ya hareket ediliyor. Uçuş yaklaşık 11 saat sürüyor. Uzun süren uçuşun ardından büyüleyici iklimi, sıcak kanlı insanları ve nostaljik arabalarıyla; kalbi, müzik ve dans ile atan, sosyalizmin beşiği Havana’ya varıyoruz ve şehri tanımak için hareket ediyoruz. Günün geri kalanında misafirler Havana’yı gönüllerince keşfedebilir. Gün sonunda oteldeyiz.
2.Gün
HAVANA Kahvaltıyla başlayan güne panoramik şehir turu ile devam ediyoruz.UNESCO’nun koruması altında olan Barok tarzı binalar ile ünlü sokaklar, efsanevi lider Fidel Castro’nun saatlerce süren ünlü nutuklarını okuduğu Devrim Meydanı, Devrim öncesi Amerikan etkisini gösteren Washington’daki Capitol’den esinlenerek yapılmış El Capitolio, Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Morro Kalesi, Prado Caddesi, Kübalıların sabahlara kadar oturup sohbet ettiği Malecon Sahil Şeridi, Ernest Hemingway’in gittiği barlar sokağı, La Bodequita del Medio ve Floridita göreceğimiz yerler. Küba denilince ilk akla gelenlerden olan puro ve rom çeşitlerini de göreceğiz .Geceleme otelimizde.
3.Gün
HAVANA Kahvaltının ardından misafirlerimiz ile Vinales ve Pinar Del Rio Gezisi. İlk olarak adanın tütün plantasyonunun en geniş yer kapladığı, UNESCO tarafından Dünya Koruma Mirası Listesi’ne alınmış, Vinales Vadisi'ne hareket ediyoruz. 1492 yılında Cristof Colomb’un burayı gördüğü zaman “İnsan gözünün görebileceği en güzel yer.” dediği vadinin bir kenarında yer alan dik ve sarp bir kaya üzerinde bulunan, Brezilyalı ressam Diego Riviera’nın öğrencisi Leovigildo Gonzales tarafından yapılmış Mural de La Prehistoria isimli evrim teorisini anlatan resmi görüyoruz. Ardından Pinar del Rio'da puro fabrikası ziyaretine hazır olun! Akşam saatlerinde otelimizde geri dönüyoruz. Gecelememiz otelimizde.
4.Gün
HAVANA Kahvaltının ardından, son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway Gezisine katılacağız. Yazarın Ambos Mundos otelde 7 yıl kaldığı 511 nolu odayı, Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” yazdığı yer olan ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gidip Las Terezzas restaurantta öğle yemeğimizi alacağız. `’Çanlar Kimin için çalıyor `’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğlen yemeği sonrası Havana ya geri dönüp serbest zaman Ernest Hemingway'i hatırlatacak La Bodeguita del Medio'da, La Floridita’da Daikiri içebilir, hemen her sokakta, barda söyleyen müzisyenlere eşlik edebilirsiniz. Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkanlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve cafeler bulabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
5.Gün
HAVANA, CİENFUEGOS, TRİNİDAD Otelde alacağımız kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz, Öğle yemeğimizi bir saray olan El Palacio de Valle restauranında alacağız. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo, devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Trinidad a varışımız ardından UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Geceleme otelimizde. ( Havana - Cienfiguegos arası yaklaşık 233km, Cienfugeos - Trinidad arası yaklaşık 83km)
6.Gün
TRİNİDAD, SANTA CLARA, VARADERO Kahvaltının ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız, öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara’nın tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera'nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz, Otele varış ve konaklama. ( Trinidad - Santa Clara arası yaklaşık 121 km, SantaClara - Varedero arası yaklaşık 208km)
7.Gün
VARADERO Kahvaltının ardından Varadero'nun güzel denizinin ve plajlarının keyfini çıkarmak için serbest zaman. Geceleme otelde.
8.Gün
VARADERO - HAVANA -İSTANBUL Sabaha karşı dönüş yolculuğumuz için Havana Havalimanı’na doğru yola koyuluyoruz. Havaalanında bilet ve pasaport işlemleri sonrası Tük Hava Yolları’nın tarifeli uçuşuyla İstanbul'a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor ( Varadero - Havana arası 148 km)
9.Gün
İSTANBUL - ÇANAKKALE Yaklaşık 11 saatlik yolculuğun ardından İstanbul’a varıyoruz. Varışa müteakip alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Çanakkale’ye dönüş ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Hizmetler

Çanakkale - İstanbul - Çanakkale Havalimanı transferleri , Gidiş - Dönüş Ekonomi sınıfı uçak biletleri , 7 Gece 4 veya 5 yıldızlı otelde konaklama , Sabah Kahvaltıları ve Akşam Yemekleri (3 gece ), Havana’da 4 gece oda kahvaltı, Trinidad’da 1 gece ve Varadero’da 2 gece her şey dahil olarak toplam 7 gece konaklama. Havana,Trinidad,Varadero Şehir Gezileri , Profesyonel Rehberlik , Seyahat Sağlık Sigortası.


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler

Vize Ücreti ( 55 USD ) , Yurt dışı çıkış pulu (15 TL)


Bunlar da ilginizi çekebilir

SELANİK-KAVALA-PORTO LA...

10 Kasım 2017 | 1 Gece 2 Gün

KÜBA TURU

12 MART 2018 | 8 GECE 9 GÜN

BÜYÜK AVRUPA TURU

1 Ağustos 2018 | 17 GÜN 16 GECE