+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

KAPADOKYA TURU

30 MART 2018 | 1 GECE 2 GÜN
Paylaş
Kişi Bası 285
 • Lüks Otobüs
 • Dört Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Akşam
  Yemekleri
 • Profesyonel
  Rehberlik
 • Seyahat Sağlık
  Sigortası
 • Araç İçi
  İkramlar

Açıklama

Yazdır

KAPADOKYA TURU

Kapadokya turu fırsatları en iyi fiyatlarla sizi bekliyor. Doğaüstü güzelliğe sahip ve derin bir tarih barındıran Kapadokya’da unutulmaz bir tatile ve maceraya hazırlanın.


Tur Programı

1.Gün
Akşam saat 17:00 da Çanakkale'den hareket, Balıkesir - Bursa – Eskişehir – Ankara - Aksaray üzerinden Nevşehir-Niğde-Kayseri üçgeninden doğal güzelliklerini 3917m. Yüksekliğinde Erciyes Dağı ve 3268 m. Yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan Perslerin Güzel Atlar Diyarı diye adlandırılan Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.
2.Gün
1.GÜN: / GÖREME – ÜRGÜP – ASMALI KONAK – UÇHİSAR KALESİ Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Aksaray-Nevşehir yolu üzerindeki 1231–1239 yıllarına tarihlenen Ağzıkarahan Kervansarayı’nı görüyor ,Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri). Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı. Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Buradan Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafa paşa’ya gidiyoruz. Sonrasında bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi’ni ( Panaromik ) seyretme ve fotoğraflama imkânı. Sonrasında Çavuşin Ören Yerini ziyaret ediyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da(Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi) gezisi ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Güvercinlik Vadisi’ni gördükten sonra Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmasa olmazlarında yöreye özgü Türk Gecesi gidiyoruz. EXTRA : 50 TL
3.Gün
2.GÜN / DERİNKUYU - IHLARA VADİSİ – NARLIGÖL Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında ilk durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri (veya Kaymaklı Yeraltı Şehri)sonrasında ise Narlıkuyu Krater Göl’ünde vereceğimiz serbest zaman sonrası Melendiz Çayı’nın oluşturduğu doğa harikası bir kanyon-vadi olan Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz.Şehir turumuzun ardından Çanakkale’ye hareket

Fiyata Dahil Hizmetler

4 Yıldızlı Otel de 1 Gece Konaklama , Profesyonel Rehberlik , Lüks Otobüsler İle Ulaşım , Sabah ve Akşam Yemekleri (Otelde) , Seyahat Sağlık Sigortası ,Araç İçi İkramlar .


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler


Bunlar da ilginizi çekebilir

Karadeniz - Batum Turu

19 Haziran 2018 | 6 Gece 7 Gün

EGE TURU

3 Mayıs 2018 | 3 GECE 4 GÜN

ANADOLU TURU

2 Mayıs 2018 | 9 Gece 10 Gün

ÇEŞME - ALAÇATI TURU

27 - 29 NİSAN | 1 GECE 2 GÜN