+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

AVRUPA TURU X

15 TEMMUZ 2018 | 7 GECE 8 GÜN
Paylaş
Kişi Bası 550
 • Lüks Otobüs
 • Dört Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Profesyonel
  Rehberlik
 • Seyahat Sağlık
  Sigortası
 • Araç İçi
  İkramlar

Açıklama

Yazdır

AVRUPA TURU X

BUDAPEŞTE, VİYANA, PRAG, NÜRNBERG, MÜNİH, SALZBURG, HALLSTATT, BLED, SARAYBOSNA


Tur Programı

1.Gün
Çanakkale Cumhuriyet Meydan’ında tur katılımcıları ile belirlenecek saatte buluşma. Bagaj ve kontrol işlemlerinin ardından hareket. DAY 1: BUDAPEŞTE Sabah kahvaltısının ardından, Budapeşte’ye hareket. Turumuzda şehirde görülmesi gereken tüm noktalardan, rehberinizin eşliğinde şehrin merkez caddelerinden, Tuna kıyılarından, tarihi köprülerinden ve meydanlarından geçerek Kale bölgesini, Balıkçılar Burcu’nu, Matyas Kilisesi’ni ve Budapeste resmini en iyi görebileceğiniz ve çekebileceğiniz Citadella tepesine çıkacağız. Ardından bir orta çağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Visegrad kalesi panoramik olarak görülecektir. Öğle yemeğini Rönesans atmosferinde alıyoruz. Öğle yemeği sonrası Estergon Katedrali’ni, Osmanlı’dan kalan kalenin kalıntılarını geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme Budapeşte’deki otelimizde.
2.Gün
DAY 2: VİYANA Sabah kahvaltısının ardından, Viyana’ya hareket. Varışın ardından Viyana panoramik şehir turu. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Hundertwasser House, Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Hofburg Sarayı ve Müzeler Bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman veriyoruz. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otele transfer ve yerleşme. Akşam organize edilecek Avusturya Grinzing Gecesi turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Viyana merkezine 20 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing kasabasının küçük ve şirin evlerinde, Viyana müzikleri eşliğinde ünlü şnitzellerinin tadına bakıyoruz. Turumuz sonrası otelinize transfer ve geceleme otelimizdedir.
3.Gün
DAY: 3 PRAG Sabah kahvaltısının ardından Prag’a hareket. Prag'a varışımızın ardından Prag' da yürüyerek yapılacak panoramik şehir turunda Eski Belediye Binası, IV. Charles köprüsü, Astronomik Saat, Rudolfinium, Paris Caddesi, Clementinium Manastırı görülecek yerler arasında. Misafirlerimiz bu akşamı ekstra Orta Çağ Gecesi Gezisi 'ne katılarak geçirebilirler. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde. EKSTRA: Bu gezimizde, sizleri Prag'ın en hareketli eğlencelerinden biri olan Orta Çağ Gecesi’ne bekliyoruz. Orta Çağ'da yapılan eğlenceler, yenilen yemekler, limitsiz içecekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecek. Birbirinden güzel orta çağ dansları eşliğinde, muhteşem Orta Çağ eğlenceleri sizleri bekliyor. 65 EURO
4.Gün
DAY 4: NÜRNBERG- MÜNİH Sabah kahvaltısının ardından Nürnberg’e hareket. Almanya'nın Bavyera eyaletine bağlı ve bu eyaletin en büyük 2.şehri. Şehir; savaş suçlularının yargılandığı Nürnberg Mahkemesine de ev sahipliği yapmıştır. Hitler'in en çok sevdiği şehir olarak da bilinir. Nürnberg Şehir turu. Nürnberg şehir turunu tamamladıktan sonra Münih’e hareket. Otele yerleşme.
5.Gün
DAY 5: MÜNİH – DACHAU – SALZBURG Sabah kahvaltısının ardından Almanya'daki ilk Nazi toplama kampı olan ve diğer tüm kamplar için örnek teşkil eden anıt yerini ziyaret ediyoruz. Dachau'ya yapılan ziyaret, Holokost tarihine ve Hitler ve Nazi Almanları tarafından işlenen acımasızlıklara dikkat çekici ancak önemli bir bakış açısı sunuyor. Münih şehir turu; Olimpiyat Köyü, BMW binası, Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Türk Caddesi, Belediye Binası, Marien Platz göreceğimiz yerler. Münih’te alışveriş yapabilir, kafelerde dinlenebilirsiniz. Geceleme otelde.
6.Gün
DAY: 6 HALLSTATT- SALZBURG Sabah kahvaltısının ardından Hallstatt’a hareket ediyoruz. Doğal güzelliğin yanı sıra 7 bin yıla varan geçmişi ile UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine alınmış olan bu kasabayı keşfetmeye başlıyoruz. Bu masalsı güzergâhta ilerlerken şirin kilise, ufak şelaleler ve tuz ürünleri satılan sevimli dükkânlar önümüzü kesecek. Turumuzu ünlü Beinhausdaki ilginç sergiyi gezerek tamamlayacağız. Daha sonra Salzburg’a geçiyoruz. Turumuza UNESCO tarafından dünya mirası listesine eklenmiş Altstadt (eski şehir) bölgesinde yürüyüş yaparak başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında 9. Ve 10. Yüzyıldan kalma binaların halen nasıl dimdik ayakta kaldığına hayret edeceksiniz. Gezimize panoramik olarak Mirabel Sarayının bahçelerini, Salzburg Katedrali ve Avrupa’nın en yüksek kalelerinden biri olan Salzburg kalesini ziyaret ederek devam ediyoruz. Turumuzu tarihin en önemli yapıtlarından biri olan başkanlık sarayını ve Mozart’ın doğduğu evi ziyaret ederek sonlandırıyoruz. Tur sonrasında otelimize yerleşme.
7.Gün
DAY: 7 SALZBURG – BLED- SARAYBOSNA Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından aracımızla yaklaşık 1 saat sürecek, Bled Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Eski bir buzul gölü olan Bled, Avrupa jet sosyetesinin ve turistlerin uğrak noktasıdır. Sonrasında Saraybosna’ya varış ve otele yerleşme.
8.Gün
DAY: 8 SARAYBOSNA – ÇANAKKALE Şehir turumuza başlıyoruz. Aracımızla şehrin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önüne gelip turumuza yürüyerek devam ediyoruz. Merkez kütüphane, hikâyesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1. Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı görüyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Baş çarşı sokaklarında devam ediyor. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camisi ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler arasındadır. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazar’ı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2. Dünya savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona erecek. Daha sonra Saraybosna’nın su kaynağı Vrelo Bosne'yi ziyaret ediyoruz. İgman Dağı'nın eteklerinde yer alan ve Bosna Nehri'nin kaynağını oluşturan Vrelo Bosne, yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler ve göletlerden oluşan inanılmaz güzellikte doğal bir parktır. Buradaki turumuzun devamında yakın geçmiş zamanda yaşanan iç savaşta şehrin kuşatma sırasında hayata bağlanmasını sağlayan savaş tünelini ve müzesini ziyaret ediyoruz. Tünelin ziyarete açık kısmını görme şansına sahip olacağımız ziyaretimizde, öncelikle tünelleri ve geçmişini anlatan bir video izliyor olacağız. Turumuzun ardından Çanakkale’ye hareket.

Fiyata Dahil Hizmetler

• 4,5 Yıldızlı Otellerde 8 Gece Konaklama • Sabah Kahvaltısı, Viyana’da Akşam Yemeği • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti • Lüks Otobüsler ile Ulaşım • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası • Araç İçi Sıcak – Soğuk İkramlar


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler

VİZE ÜCRETİ : 145 €


Bunlar da ilginizi çekebilir

THASSOS TURU

1 TEMMUZ 2018 | 3 GECE 4 GÜN

FRANSA - İTALYA IV

5 TEMMUZ 2018 | 8 GECE 9 GÜN

AVRUPA TURU

1 Ağustos 2018 | 17 GÜN 16 GECE

ATİNA - SELANİK TURU

19 TEMMUZ 2018 | 3 GECE 4 GÜN