+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

İSKEÇE KARNAVALI /SELANİK TURU

17 Şubat | 1 GECE 2 GÜN
Paylaş
Kişi Bası 99
 • Lüks Otobüs
 • Dört Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Profesyonel
  Rehberlik
 • Araç İçi
  İkramlar

Açıklama

Yazdır

İSKEÇE KARNAVALI /SELANİK TURU

İskeçe Karnavalı turları ile Yunanistan’ın en eğlenceli festivali inanılmaz fiyatlar ile sizi bekliyor. 50 yıllık bu geleneksel festivalde binlerce kişi ile eğlenme keyfini yaşayın!


Tur Programı

1.Gün
17.ŞUBAT.2018 / CUMARTESİ  İpsala Sınır Kapısında Gümrük İşlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Gümrük işlemleri sonrasında Kipi Gümrük Kapısından Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Buradaki Pasaport kontrolünden sonra, Gümülcine’ ye doğru yol alıyoruz. Gümülcine’ de bulunan Cepelli Köyü’nde kahvaltı molası (extra) veriyoruz. Molamızdan sonra Kavala üzerinden Selanik’e doğru yol alıyoruz. Selanik’ te ilk ziyaret edeceğimiz Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen Aziz Dimitri Kilise’si olacaktır. Bu gezimizden sonra ise hepimizi duygulandıracak olan Ulu Önder ATATÜRK’ÜN doğduğu evi ziyaret ediyoruz. Buradan sonra öğle yemeği(extra) molası için Aristoteles Meydanı’ na gidiyoruz. Öğle yemeği molamızın ardında ise Kamara, Rotonda (Hortacı Süleyman Efendi) Camii, Bey Hamamı, Hamza Bey Camii, Bedesten, Venizelos Heykeli ve Meydan’ı geziyor, tek tek rehberimizden tarihlerini zevkle ve ilgiyle dinliyoruz. Daha sonra Selanik’in ünlü Aristoteles Meydanı’nda belirlenen saatte buluşmak üzere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası sahilden yaya olarak Beyaz Kule ’ye gidiyoruz. Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılan, Osmanlılar tarafından Kale, Garnizon ve Hapishane olarak da kullanılan, günümüzde ise Selanik’in simgesi haline gelen Beyaz Kule, 1912 Balkan savaşlarında Yunanlıların eline geçmiş ve de sembolik bir vaftiz uygulaması olarak beyaza boyanmıştır. Ancak zamanla kule eski rengine dönmüştür. Burada yakalayacağımız harika fotoğraf karelerinin ardından Selanik’ te konaklamamızı yapacağımız otele gidiyoruz. Otelimize yerleşip belirlenen saate kadar dinlendikten sonra lobide tekrar buluşup akşam eğlencesi için tavernaya gidiyoruz.(Ekstra) Eğlence sonrasında ise tekrar otelimize konaklamamızı yapmaya geri dönüyoruz.
2.Gün
18.ŞUBAT.2018 / PAZAR  Sabah kahvaltımızdan sonra 2,5 saatlik bir yolculuğun ardından Kavala‘ ya varıyoruz. Kavala’ da 1530 yılında Pargalı Makbul İbrahim Paşa tarafından yapılan ve günümüzde halen Kilise olarak ayakta duran, XVI.yüzyılın en güzel eserlerinde birisi olan Pargalı İbrahim Paşa Cami’yi geziyoruz. Evliya Çelebi’nin tek tek sıraladığı İmaret, Halil Bey Camii ve Medresesi , Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın Evi ve Heykeli , Mimar Sinan’ın eseri olan Su Kemeri ve Eski Şehir görüldükten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında İskeçe’ ye gidiyoruz. Otobüsümüzü şehrin dışına bırakıp, ücretsiz olan belediye otobüsleri ile şehir meydanı na gidip karnaval eğlencelerine katılıyoruz. Buradaki karnaval kültürü günlük yaşamdaki eğlenceleri için büyük yer tutuyor. Çünkü yüzyıllar boyu süren savaşların sonucunda şehirde ve evlerde oluşan yıkımların, yağmaların izlerini görebiliyor verdiği acıyı hissedebiliyorsunuz. Bunların yanı sıra ise Avrupa birliği fonundan aldıkları yardımlar ile bu evleri tekrar restore ettiklerini ve hepsini de ayrı ayrı renklere boyayarak rengarenk yaptıklarını da göreceksiniz. Zaten bu sebeple de ‘Bin bir rengin şehri’ diye de anılmaktadır. Kendilerini tamamen eğlenceye adamış yaşlı, genç her sınıftan insanın değişik ve ilginç ve tabiî ki renga renk kostümler ile katıldıkları bu festival eğlencenin odak noktası diyebiliriz. Bizlerde geçit törenine katılan gruplar ile dans edip eğleniyor ve meydan da hazırlanmış olan yerel yemek ve içeceklerden istediğimiz kadar yiyerek eğleniyoruz. Karnaval eğlenceleri sonunda dönüş yolculuğuna başlıyoruz.Yaklaşık 2,5 saat bir yolculuk sonrası Türkiye’ ye giriş yapıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

* Mercedes - Benz Otobüsler ile Ulaşım * Profesyonel Türkçe Rehberlik * 4 Yıldızlı 1 Gece Otel Konaklaması * Sabah Kahvaltsı * Sıcak / Soğuk İkramlar


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL) * Vize Bedeli ( 135 € ) *Yeşil Pasaport Sahiplerine Vize Uygulanmamaktadır. * Müze ve Ören Yeri Girişleri


Bunlar da ilginizi çekebilir

SANTORİNİ - MYKONOS - ...

17 HAZİRAN 2018 | 7 GÜN

KLASİK İTALYA - GÜNEY F...

22 NİSAN 2018 | 7 GECE 9 GÜN

ORTA AVRUPA TURU

20 TEMMUZ 2018 | 8 GECE 9 GÜN

SÖMESTR BANSKO TURU

24 Ocak 2018 | 2 GECE 3 GÜN