+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

GAP TURU

13 NİSAN 2018 | 6 GECE 7 GÜN
Paylaş
Kişi Bası 1299
 • Lüks Otobüs
 • Beş Yıldızlı
  Otel
 • Dört Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Akşam
  Yemekleri
 • Profesyonel
  Rehberlik
 • Seyahat Sağlık
  Sigortası

Açıklama

Yazdır

GAP TURU

Adana-Hatay-Gaziantep-Urfa-Adıyaman-Konya


Tur Programı

1.Gün
1.Gün: Adana’da kahvaltı, altı minareli Sabancı Merkez Camii ve Seyhan Irmağı kıyısında serbest zaman. Öğleye doğru Hatay’a gitmek üzere yola çıkıyoruz(yakl. 1.5 saat). Amonos Dağlarını aşarak Antakya Ovasına ve kent merkezine ulaşıyoruz. Hıristiyanlık tarihinin ilk Mağara-Kilisesi olan Aziz Petrus Kilisesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yöreye has baharatlarla hazırlanmış kıymadan oluşan ünlü Antakya Tepsisi (Pöç Kebabı) ve Künefe yiyerek yerel tatları tanıyabiliriz. Bizi en az 100 yıl geriye götürecek olan tarihi Antakya Kapalı Çarşısında serbest zaman. Antakya’nın ünlü mesire yeri Harbiye’de çay-kahvenin ve Cennet yeşili doğanın keyfini yaşayarak günü tamamlıyoruz. Geceleme Antakya.
2.Gün
2.Gün: Doğuya yolculuğumuzu sürdürerek Kırkhan-Islahiye üzerinden Gaziantep’e varıyoruz (yakl. 3 saat). Dünyanın sayılı ve ülkemizin Kültür Politikaları açısından gurur projelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesini geziyoruz. Öğle zamanı Kebap düşkünleri için Antep’de bir Kebap Salonuna gitmek olmazsa olmazlardan. Rehber anlatımında Antep Kalesini panoramik olarak gördükten sonra Kentin gözbebeği, geleneksel el işçiliğinin yüz yıllardır sürdürüldüğü Bakırcılar Çarşısında serbest zaman. Ünlü Tahmis Kahvesi’ni tarihi mekanında içerek günün yorgunluğunu atarken bulunduğumuz kentin atmosferini hep birlikte yaşayabiliriz. 1 Geceleme Gaziantep.
3.Gün
3.Gün: Urfa’ya yola çıkıyoruz (yakl.1.5 saat). Yolumuz üzerinde nesli tükenmekte olan Birecik’teki Kelaynak Üreme İstasyonuna uğruyoruz. Görevlilerden gerekli bilgiler aldıktan sonra Batık köyün kalıntılarını görmek üzere Halfeti’ye gidiyor ve bir bot turuyla Baraj gölünde geziyoruz. Öğle molamızı da burada veriyoruz. Ardından Urfa’ya yola çıkıp önce tuğla örme tekniğiyle yapılan ünlü Harran Evlerini görüyoruz. Bizans Surları, Eski Kale, Urfa ve Ulu Camii de Harran’ın tarihi zenginliklerini oluşturan tarihi yapılardır. Akşama doğru Urfa’ya dönüyoruz. Urfa’nın olmazsa olmazlarından olan bir Sıra Gecesine katılarak bu yöresel eğlenceye tanık olabiliriz. 1 geceleme Şanlıurfa.
4.Gün
4.Gün: Halil-ür Rahman diğer adıyla Balıklı Göl ve etrafında bulunan Hz İbrahim’in doğduğu mağarayı geziyoruz. Panoramik olarak kayalık tepe üzerindeki Bizans surlarını ve 10. yy’dan kalma sütunları aşağıdan görüyoruz. Urfa Tarihi Çarşısı ve Gümrükhan’ın bizi yıllarca geriye götürecek kadim atmosferini yaşamak üzere Çarşıda bir gezinti yapıyoruz. Bakır, Aluminyum ürünler, Baharatçılar, kumaşçılar ve elbette İsot pul biberleri çarşının olmazsa olmazlarından. Öğleden sonra Masalsı Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. (yakl. 2.5 saat). 2 geceleme Mardin.
5.Gün
5.Gün: Sabah kahvaltısından sonra Hasankeyf’e gidiyor ve belki de Ilıca Barajının sularına gömülmeden son kez göreceğimiz Kale kısmını geziyoruz. Öğlene doğru Mardin’e dönüyoruz ve Kent merkezini, Zinciriye Medresesini, Çarşıyı ve Ulu Camii’yi geziyoruz. Serbest zamanda mutlaka göz alabildiğine uzayıp giden Mezopotamya Ovasına bakan kafelerden birine oturarak bu eşsiz manzaranın keyfini çıkartmalısınız.
6.Gün
6.Gün: Yolumuz bizi Diyarbakır ve Siverek üzerinden Kahta’ya götürüyor (yakl. 3 saat). Otelimize yerleştikten sonra minibüslerle Nemrut Dağına doğru yola çıkıyoruz. Park ve dinlenme istasyonunda minibüslerimizden inerek 20-30 dakikalık bir yürüyüşle 2110m’deki zirveye çıkıyor ve olağan üstü büyüklükteki ve eşsiz Tanrı Heykellerini görüyoruz. Rehberimizin verdiği bilgilerle tapınağın tarihi hakkında aydınlatılırken, Komagene Krallığı’ndan kalma bu tapınağın önce Doğuya sonra da Batıya bakan teraslarını gezerek hem muhteşem doğanın manzarasının hem de tanrı heykellerinin devasa boyutlarının keyfini çıkarıyoruz.
7.Gün
7.Gün: Nemrut Dağı’nı geride bırakarak Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Gölbaşı, Doğanşehir üzerinden Darende’ye ulaşarak Yıldırım Beyazıt’ın Hocalarından olan Somuncu Baba Türbe ve Tekke’sine kısa bir ziyarette bulunuyoruz. Tur sonrası Çanakkale'ye hareket ve tur bitimi.

Fiyata Dahil Hizmetler

• Otelde 6 gece HB konaklamalı • Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği • Profesyonel rehberlik hizmeti • Araç içi soğuk ve sıcak ikramlar • Zorunlu Seyahat sigortası


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler


Bunlar da ilginizi çekebilir

ANADOLU TURU

21 Nisan 2018 | 9 Gece 10 Gün

KARLAR ALTINDA KAPADOKY...

27 - 28 OCAK 2018 | 1 GECE 2 GÜN

YEDİGÖLLER- SAFRANBOLU ...

17 Kasım 2017 | 1 GECE 2 GÜN

Cumalıkızık - Uludağ Tu...

21 Ocak | GÜNÜBİRLİK