+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

ESKİŞEHİR & KÜTAHYA TURU

3 Şubat 2018 | 1 Gece 2 Gün
Paylaş
Kişi Bası 240
 • Lüks Otobüs
 • Dört Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Akşam
  Yemekleri
 • Profesyonel
  Rehberlik
 • Seyahat Sağlık
  Sigortası
 • Araç İçi
  İkramlar

Açıklama

Yazdır

ESKİŞEHİR & KÜTAHYA TURU

Geniş caddeler, şehri ikiye bölen sakin bir nehir, gondollar, bisikletli gençler, günün her saati hareketli sokaklar, müzeler, parklar… Soğuk ve gri hava bile güzel bu diyarda. Avrupa’nın göbeğinde değiliz, Eskişehir’deyiz.


Tur Programı

1.Gün
1. Gün: (CUMARTESİ) ESKİŞEHİR –ODUNPAZARI-ATLIHAN-KARİKATÜR MÜZESİ-CAM MÜZESİ-KURŞUNLU CAMİİ-LÜLETAŞI ÇARŞISI-PORSUK ÇAYI TEKNE TURU-MEVLEVİHANE Cumhuriyet Meydan’ında hareketimizden sonra Porsuk çayı kenarında kurulmuş 19 Yüzyıl Osmanlı mimarisi ile yeni modern Avrupa mimarisini birlikte sunan Eskişehir’e ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizde Eskişehir’e özgü çiğböreğinden tadıyoruz. Yemek sonrasında Yunus Emre ve Nasrettin Hoca gibi tarih sahnesinde önemli yeri bulunan kişileri yetiştiren Eskişehir’i tanımaya tarihi Odun pazarından başlıyoruz. 19. Yy Osmanlı ahşap mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Konakların arasında uzanan Arnavut kaldırımlı sokaklarda yürüyüş yapıyoruz. Türklerin Ahşap tavan oymacılığındaki hünerlerini sergiledikleri Osmanlı evini geziyor ve kentin 19. Yy daki ilk el sanatları çarşısı olan Atlıhan’a gidiyoruz. Atlıhan’ın gezilmesi sonrasında Yerli ve yabancı 50’ye yakın çağdaş cam sanatçısının eserlerinin bulunduğu müze Cam müzesi, Nusret mayın Gemisi, Bandırma Vapuru ve Savarona gemisinin maketlerinin sergilendiği Cumhuriyet Müzesi, Karikatür Müzesi, gezimiz sonrasında 1525 yılında yaptırılan Kurşunlu Camii ve külliyesini gezmeye başlıyoruz. Avlusunda bir şadırvanı bulunan külliyenin hemen arkasında eski Mevlevihane bulunmaktadır. Mevlevihane’de ney taksiminin dinlendirici sesi eşliğinde gezintimizi tamamlıyor ve Bölgeye has beyaz altın olarak da nitelendirebileceğimiz Lületaşının usta ellerde nasıl işlendiğini görüyor, alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Otelimize yerleşmeden önce ünlü porsuk çayı üzerinde (Ekstra) kanal teknemiz ile Kısa bir tur yapıyor ve Otelimize yerleşiyoruz.
2.Gün
2. Gün: (PAZAR) KÜTAHYA-AİZONAİ ANTİK KENTİ-ZEUS TAPINAĞI-GERMİAN SOKAĞI-KÜTAHYA KALESİ-ULU CAMİ-MACAR EVİ-ÇİNİ MÜZESİ-HÜKÜMET KONAĞI-EVLİYA ÇELEBİ MÜZESİ Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Eskişehir’den ayrılıyor ve Kütahya’ya hareket ediyoruz. İlk durağımız adını frigyalıların ünlü kahramanı Azan dan alan Aizonai Antik kentine gidiyoruz. Dünyanın ilk borsa binasının bulunduğu kent içerisinde ünlü Zeus tapınağı ile gezimize başlıyoruz. 20 bin kişilik tiyatro ona bitişik olarak Stadyum, Hamamlar, Stünlu cadde, Koca çay üzerinde kurulu bulunan antik köprüleri geziyor ve antik kent ile ilgili bilgi alıyoruz. Buradan ayrılıyor ve Kütahya şehir merkezinde tarihi dokusunu korumayı başarmış eski Kütahya evlerinin bulunduğu Germian Sokağının Arnavut kaldırımlı dar sokaklarında tarihi bir gezintiye çıkıyoruz. 2 ve 3 katlı ahşap evler payandalar ile desteklenmiş çıkmaları, Çiftli koca kapıları, kafesli pencereleri ile ahşap Anadolu mimarisinin en güzel örneklerini oluşturur. Son dönem sivil Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Hükümet konağı (Panoramik) olarak görüyoruz. Kütahya’nın önemli mesire yerlerinden biri olan Hıdırlık Tepesi, Kütahya kalesi, Önmeli bir Osmanlı eseri olan Ulu camii, Kütahyaya özgü çinilerin serglendiği çini müzesi, Macar özgürlük hareketinin önderi Lagos Kossuth’un, Macaristan İmparatorluğundan kaçarak Osmanlıya sığındığı ve Kütahya’da yaşadığı ve Macar Anayasasını kaleme aldığı Macar Evi, Kütahya doğumlu olan Evliya çelebiye itaf edilen müze, Dönerkule, Dönenler Camii, gezilerimiz sonrasında Çanakkale’ye hareket ve tur bitimi.

Fiyata Dahil Hizmetler

*Lüks 46 Kişilik Otobüsler ile Ulaşım *Profesyonel Rehberlik *1 Gece 4 Yıldızlı Otelde Konaklama (Eskişehir), *Sabah Kahvaltıları *Akşam Yemekleri *Seyahat Sağlık Sigortası *Araç İçi İkramlar


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler


Bunlar da ilginizi çekebilir

ESKİŞEHİR & KÜTAHYA TUR...

3 Şubat 2018 | 1 Gece 2 Gün

8.ALAÇATI OT FESTİVALİ...

9 NİSAN 2018 | 1 GÜN

MARDİN- MİDYAT – HASANK...

9-11 MART 2018 | 2 GECE 3 GÜN

KAPADOKYA, KAYSERİ & ER...

29 Ocak Hareketi ! | 2 Gece 3 Gün