+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

KLASİK İTALYA - GÜNEY FRANSA TURU

3 EYLÜL 2018 | 7 GECE 9 GÜN
Paylaş
Kişi Bası 550
 • Lüks Otobüs
 • Dört Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Profesyonel
  Rehberlik
 • Araç İçi
  İkramlar

Açıklama

Yazdır

KLASİK İTALYA - GÜNEY FRANSA TURU

SELANİK – IGOUMENITSA-BARİ–POMPEİ-ROMA-FLORANSA-NİCE -MONACO-MONTE CARLO-NİCE-CANNES-ST. TROPEZ-AIX EN PROVENCE-MASİLYA-MİLANO-VENEDİK-BLED-BELGRAD-SOFYA


Tur Programı

1.Gün
1.GÜN ÇANAKKALE- SELANİK – IGOUMENITSA Cumhuriyet Meydan’ında 01.00’dan buluşma ve 02.00’da hareket. İpsala'ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan'a giriş. Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, üzerinden Selanik’e varış. Ardından Selanik Şehir Turu. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in Kaferleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp kafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve saat 23:55’de hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.
2.Gün
2. GÜN BARİ–ROMA (POMPEİ & IŞIKLAR ALTINDA ROMA) Sabah yerel saatle 09.30’da İtalya’nın Liman kenti Bari’ye varışı takiben otobüsümüz ile Yol güzergahımızdaki Antik Kent Pompei’yi indirimli fiyatla (Ekstra 50€) gerçekleştirebilme imkânı bulacağız. Bu turumuzda Vezüv Yanardağ’ının eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, amfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Ardından İtalya’nın başkenti Roma’ya hareket ve varış. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Bir süre dinlendikten sonra, dileyen misafirlerimizle (Ekstra 25€) Işıklar Altında Roma (By Night) Akşam Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi’nden Roma’nın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız, ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum, Via Del Corso , Piazza Del Popolo akşam ışıkları altında göreceğimiz yerlerdir. Geceleme otelimizde.
3.Gün
GÜN ROMA – FLORANSA Sabah kahvaltısının ardından Roma Şehir Tanıtım Turunu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır. Ardından, Floransa’ya hareket, şehre varışın ardından, Floransa, şehir turunu gerçekleştiriyoruz..Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehirde serbest zaman, otelimize transfer, Geceleme otelinizde.
4.Gün
4. GÜN FLORANSA-NİCE (PİSA&MONACO&MONTECARLO) Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile Fransa’nın Akdeniz kıyısındaki Dünyaca ünlü turistik bölgesi Güney Fransa’ya (Cote d’azure) uzanmak için Nice’ye hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile yol güzergahımızda bulunan İtalya’nın Dünya İkonlarından biri olan Pisa gezisini gerçekleştirebiliriz (45 €). Gezimizde Etrüxlerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan,Campo die miracoli ( Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftizhane de Pissa’da göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası Nice’ye hareket ve varış, varışımızı takiben Nice panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde 1.Dünya savaşı sonrası Çarlık Rusyasından gelen hanedan üyelerinin yaptırmış oldukları Rus Klisesi ,Matisse müzesi, Franciscan Manastırı, Roma İmparatorluğundan kalma kalıntıları panoramik olarak görüyor ve Cimiez Tepesinden Muhteşem Nice şehrini kuş bakışı olarak seyretme ve fotoğraflama imkanı buluyoruz. Otelimize transfer, oda dağılımı ve serbest zaman. Bir süre dinlendikten sonra, isteğe bağlı Monaco&Monrecarlo Gezisini gerçekleştiriyoruz (50€) Fransa’nın küçük ama ihtişamlı Monaco Prensliği ’ne Akşam Turu yapmak üzere hareket.Prince Palace, Katedral, Kaptan Custo’nun Belgesellere konu olan ünlü Deniz Müzesi, panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Monte Carlo’ya çıkarken F1 Plotlarının araç kullandığı yollardan geçerek dünyanın en ünlü kumarhaneler merkezi olan bölgede şansınızı deneme fırsatı bulabileceksiniz. Otelimize dönüş, konaklama otelimizde.
5.Gün
5. GÜN NİCE (CANNES&ST. TROPEZ&AIX EN PROVENCE&MASİLYA) Eken saatlerde alacağımız kahvaltıyla günümüze başlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile isteğe bağlı tam gün süreli Cannes&St. Tropez&Aix en Provence&Marsilya gezisini gerçekleştiriyoruz (65€). İlk olarak, her yıl bahar aylarında Film Festivali dolayısıyla tüm gözlerin üstünde olduğu Canes’e hareket ve varış. Gezimizde Cannes şehir merkezindeki La Croisette, Cannes Film festivalinin gerçekleştiği kırmızı halı üzerinde dünya yıldızlarının yürüdüğü Festival Sarayı (Le Palais des Festival), le port, le Suquet... Antibes : Dunyanin en buyuk ve guzel yatlarini agirlayan liman, eski sehir, market, Grimaldi kalesi öreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin bir sonraki durağı, Kücük bir balikci kasabasıyken ünlü ressamlar ve yazarlar tarafından keşfedilen sahil kasabası, şirin meydanları, dar sokakları, kumsalları, renkli evleri ve dünyanın en güzel yatlarını ağırlayan marinasıyla Dünya jet-set'inin favori adresi St.Tropezi ziyaret ediyoruz. Ardından, Aix En Provence doğru hareket ediyoruz. Minik şirin Fransız şehri, yüzlerce çeşmesi, lavanta tarlaları daracık sokakları ve ünlü mağazalarıyla Güney Fransa’nın en güzel yerlerinden biridir. Bölgedeki son Durağımız Fransanın en önemli liman kentlerinden biri olan Marsilya’dır. Tarihi ve kültürel güzelliği ile de öne çıkmaktadır.19. yy’dan kalma Notre Dame de la Gadre Basilikası, Eski Liman bulunmaktadır. Gezi sonrası, Nice’ye dönüş, serbest zaman ve konaklama.
6.Gün
6. GÜN NİCE – MİLANO (COMO & LUGANO GÖLLERİ) Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile İtalya’nın Sanayi ve Moda şehri Milano’ya hareket ediyoruz.Grubumuzun kabulü halinde yol güzergâhımız bulunan Como&Lugano Gölleri gezisini gerçekleştiriyoruz ( 60 €) Avrupa ve Dünya Jet Sosyetesinin yaşam alanları olan bölgede ilk olarak ,Villa ve Malikanelerinin bulunduğu Como Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölü panoramik olarak gördükten sonra göl kıyısındaki Lüx Cafelerdevakit geçirebileceğiz, izin alınabilirse 500’den fazla çiçek peyzajı ile dikkat çeken Villa Carlotta, Birçok filme görüntüsü ile katkı sağlamış muhteşem Villa Balbianello ziyaret edilecek yerler arasındadır. Bir sonraki durağımız ise Enoteca Cava Turacciolo olacaktır, Şarap severler için farklı tatları bulabilecekleri bir mekân olan bu şarap merkezinde Espressolu Grappa gibi özel şarapları test etme fırsatımız olacak. Bir sonraki durağımız ayni bölgedeki doğal güzellikleri ile ünlü bir başka göl olan Lugano olacak. Lugano Gölü'nün etrafında farklı özellikleri bulunan tepeler var. Bu tepelerde park ve bahçelerden lokantalara kadar turistler için yapılmış pek çok mekân bulunuyor. Lugano'nun güzelliklerinin önemli bölümü park ve bahçelerdedir. Bunlar tepelerin üzerine kurulu. Belvedere, Ciani Park, Tassinoadlı botanik bahçeleri arasında en önemlisidir. Gezi sonrası Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine hareket ediyoruz. Yapacağımız Milano şehir turunda şehrin şık caddelerinde yürüyerek, Ünlü Doumo meydanına geliyoruz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak şehir turumuzu tamamlıyoruz. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme ve konaklama.
7.Gün
7. GÜN MİLANO-VENEDİK (VERONA&GONDOL&BURANO ADASI) Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle İtalya’nın romantik kenti Venedik’e hareket ediyoruz. Grubumuzun kabulü halinde yol güzergâhımız bulunan Verona gezisini gerçekleştiriyoruz (30 €). İtalya’nın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Jülyet’in evinin de bulunduğu Verona’ya varıyoruz. Eski şehiri , günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arenayı Senyörler Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanını görebilme imkanı bulacağız. Ardından, Venedik’e hareket ve varış.Varışımızı takiben Özel vapurettolar ile tarihi San Marco Meydanına varıyoruz , Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları, su üstünden daha detaylı gezme imkânı yakalıyoruz ((25€). Ayrıca, rehberlerimizin düzenleyeceği Dünyaca ünlü dantel el işçiliğinin üretildiği atölyeleri görüp alış-veriş yapabilecekleri Burano Adası (30 €) turuna katılabilirler. Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. Otelimize transfer, yapılacak oda dağılımı sonrası geceleme otelimizde.
8.Gün
8. GÜN VENEDİK – BELGRAD (BLED GÖLÜ) Alınacak sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve Sırbistan’ın baş kenti Belgrad’a doğru hareket. Misafirlerimiz arzu ederlerse yol güzergâhımızda bulunan Slovenya’nın Doğa Harikası Bled Gölü (Ekstra 30 €) ziyaret edilebilecektir. Bred Gölü, Slovenya'nın Alplere yakın kesiminde bulunan harika manzarasıyla ülkenin en çok ilgi çeken doğal güzelliklerinden biri. Göl çevresindeki yürüyüş parkları, yeşil alanları ve göl ortasında küçük bir kiliseye ev sahipliği yapan adasıyladünyanın her yanından turist çekmektedir. Göle ulaştığımızda ilk olarak Bled Gölü çevresinde yürüyüş yapıyoruz, verilecek serbest zamanda muhteşem göl plajlarında yüzme imkânı yakalıyoruz. Gölden hareketle Belgrad’a varış ve Konaklama otelimizde.
9.Gün
9. GÜN BELGRAD- SOFYA – ÇANAKKALE Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve hareket: Öğle üzeri Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya varış. Varışı takiben düzenlenecek olan Sofya Panoramik şehir turu gerçekleştirilecektir. Gezimizde St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, Ndk Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Yapılacak otobüs yolculuğunun ardından Çanakkale’ye hareket ve varış. Gezimizin ve servislerimizin sonu.

Fiyata Dahil Hizmetler

• LÜKS OTOBÜSLER İLE ULAŞIM • PROFESYONEL TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ • 4 YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMA • SABAH KAHVALTILARI • GEMİ BİLETLERİ (ATS) • ARAÇ İÇİ SICAK VE SOĞUK İKRAMLAR


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler


Bunlar da ilginizi çekebilir

BÜYÜK BALKAN TURU

6 TEMMUZ 2018 | 7 GECE 8 GÜN

İSKANDİNAVYA TURU

25 HAZİRAN 2018 | 7 Gece 8 Gün

BÜYÜK AVRUPA TURU

1 Ağustos 2018 | 17 GÜN 16 GECE

KLASİK İTALYA - GÜNEY F...

3 EYLÜL 2018 | 7 GECE 9 GÜN