+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

URLA ENGİNAR FESTİVALİ

27 NİSAN 2018 | 1 GECE 2 GÜN
Paylaş
Kişi Bası 299
 • Lüks Otobüs
 • Dört Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Akşam
  Yemekleri
 • Profesyonel
  Rehberlik
 • Seyahat Sağlık
  Sigortası

Açıklama

Yazdır

URLA ENGİNAR FESTİVALİ

Her şeyiyle enginarı kutlamanın, lezzetle ve eğlenceyle Güzel Urla’yla buluşmanın tam zamanı! Bu yıl, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Urla Belediyesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü ve Délice (Delis) Uluslararası Gurme Kentler Ağı işbirliği ile 3.sü düzenlenen Uluslararası Urla Enginar Festivali 28 Nisan Cuma günü başlayıp 30 Nisan Pazar akşamına dek sürecek. Festival boyunca, Urla’nın en iyi enginarları yerli ve yabancı usta şeflerin elinde adeta sanat eserine dönüşecek, yemek atölyelerin- den, sergilere, söyleşilerden, el işi ürünlerine kadar enginar her yönüyle meraklısıyla buluşacak.


Tur Programı

1.Gün
1. Gün: Çanakkale - İzmir 28 Nisan 2018, Cumartesi Belirtilen saatte ve hareket noktalarında buluşarak Urla Enginar Festivali turumuza başlıyoruz. Her yıl daha da büyüyerek etkileyici bir hal alan Urla Enginar Festivali'nin en renkli anlarını yaşamak üzere yaklaşık 6 saatlik keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Barbaros Köyü - Klazomenai Antik Kenti - Urla Enginar Festivali 28 Nisan 2018, Cumartesi Sabah Çiçekli Köy'de ekstra serpme kahvaltımızı aldıktan sonra, gözlerden uzak, iç taraflarda, sessiz sakin bir köy olan Barbaros Köy'e ulaşıyoruz. Türkiye’nin ilk tematik festivali Oyuk (Korkuluk) Festivali burada yapılıyor. Köyün her yerine adam boyu, tamamı buradaki yerel halk tarafından el emeğiyle yapılan korkuluklar yerleştiriliyor. Amaçları da çok masum. Fazla göç veren ve tarım faaliyetlerinin verimli şekilde yürütülmediği köyde, köylülere tarım vaktinin geldiğini hatırlatmak. Festival sonrasındaki aylarda da köylülerin yaptığı tüm korkuluklar köyün sokaklarına yerleştirilmiş olarak sergileniyor. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Klazomenai Antik Kenti ve antik limana ulaşıyoruz. Anadolu’nun en eski zeytinyağı fabrikası ziyareti, Karantina Adası gezilerini yapıyor ve öğlen yemeğimizi Urla merkezde yöresel lezzetlerle alıyoruz. Ardından Urla Enginar Festivali’ni izlemek ve bölge halkı tarafından yarışmaya katılan lezzetleri tanımak ve tatmak için festival alanına geliyoruz. Sizleri alanda serbest bırakıyoruz. Festivalin ardından konaklama ve akşam yemeğimiz için İzmir'de bulunan otelimize geçiyoruz.
2.Gün
2.Gün: Teos Antik Kenti - Sığacık Köyü - Bademler Köyü - İstanbul 29 Nisan 2018, Pazar Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından, MÖ 1000’li yıllarda, Zeus ile Semele çiftinin oğulları olan Şarap Tanrısı Dionysos‘un oğlu Athamas tarafından kurulan Teos Antik Kenti'ni geziyoruz. Ardından Ege Denizi’nin iki kıyısı arasında bilinen en eski ulaşım aracı olan Kiklat’ların yapıldığı bu limandan ayrılarak, İzmir'in uluslararası tiyatroya sahip şirin köyüne; Bademler’e gidiyoruz. Bademler Köyü’nde yapacağımız ufak gezimiz ve alışverişimiz sonrası Sığacık Köyü'ne geçiş yapıyoruz. Kale içinde kurulan pazar ve tarihi noktaları gezerek öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Çanakkale’ye dönüş için yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından sizleri almış olduğumuz yerlere bırakarak bir dahaki organizasyonda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

Lüks Otobüslerle Transfer , 1 Gece 4 Yıldızlı Otel de Konaklama , Sabah Kahvaltısı , Akşam Yemeği , Profesyonel Rehberlik , Seyahat Sağlık Sigortası , Araç İçi Sıcak ve Soğuk İkramlar


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler


Bunlar da ilginizi çekebilir

KONYA ESKİŞEHİR ANKARA...

11 MAYIS 2018 | 1 GECE 2 GÜN

BODRUM & MARMARİS & FET...

14 HAZİRAN | 3 GECE 4 GÜN

ANADOLU X TURU

7 MAYIS 2018 | 6 GECE 7 GÜN

Karadeniz - Batum Turu

19 Haziran 2018 | 6 Gece 7 Gün