+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

FRANSA - İTALYA

1 OCAK 2021 | 10 GÜN
Paylaş
Kişi Bası 699
 • Lüks Otobüs
 • Dört Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Profesyonel
  Rehberlik
 • Araç İçi
  İkramlar

Açıklama

Yazdır

FRANSA - İTALYA

Akbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası kredi kartlarına 6 taksit imkanı bulunmaktadır. ( Vade Farkı Oranı: % 7.50 ), İki katılımcının yanında 0 - 6 yaş arası ücretsiz, 7 - 10 yaş arası % 50 indirimlidir.


Tur Programı

1.Gün
Siz değerli misafirlerimizle, idarenin belirlediği konumda saat 22.00’da buluşma. 23.00 Eceabat feribotu ile hareket. Gece boyu sürecek olan yolculuğunuz boyunca sıcak & soğuk ikram servisimizden faydalanabilirsiniz. GÜN 1 SELANİK & İGOMENİTSA Varışa müteakip görülecek yerler arasında; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyareti. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası İgomenitsa’ya hareket. • Bu gece konaklama Bari’ye giden gemide olacaktır.
2.Gün
GÜN 2 POMPEİİ & ROMA Sabah Bari Limanı’na varışa müteakip Roma’ya hareket. Dileyen katılımcılar Pompeii gezisine katılabilirler. Konaklama Roma’da bulunan otelimizde. Ekstra gezi: Pompeii | 50 € Bu turumuzda Vezüv Yanardağ’ının eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, amfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir.
3.Gün
GÜN 3 ROMA Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından yerel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuele Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum, Via Del Corso ve Circus Maximus. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası otele hareket.
4.Gün
GÜN 4 FLORANSA & PİSA Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket. Varışa müteakip yerel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası otele hareket. Ekstra gezi: Pisa | 35 € İtalya’nın Dünya ikonlarından biri olan Pisa’da görülecek yerler arasında; Pisa Kulesi, Pisa Katedrali, St. John Baptistery.
5.Gün
GÜN 5 NİCE Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Nice’e hareket. Yolculuğunuz boyunca sıcak & soğuk ikram servisinden faydalanabilirsiniz. Varışa müteakip yerel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Promenes Des Anglais Caddesi, Eski Nice Bölgesi, Massena Meydanı, Çiçek Pazarı, Adliye Sarayı. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası otele hareket. Ekstra gezi: Monaco & Monte Carlo Turu | 40 € Monaco & Monte Carlo | 50 € Güney Fransa’nın en ikonik merkezi Monaco’da görülecek yerler arasında; The Palace, Oceangraphic Museum, The Casino Monte Carlo, Cafe de Paris, Jardin Exotique
6.Gün
GÜN 6 NİCE Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Nice’in dünyaca ünlü plajlarında ve alışveriş caddelerinde zaman geçirebilir. Dileyen misafirlerimiz St. Tropez & Cannes gezisine dâhil olabilirler. Ekstra gezi: St. Tropez & Cannes| 50 € Her yıl bahar aylarında Film Festivali dolayısıyla tüm gözlerin üstünde olduğu Cannes’e varıyoruz. Gezimizde Cannes şehir merkezindeki La Croisette, Cannes Film festivalinin gerçekleştiği kırmızı halı üzerinde dünya yıldızlarının yürüdüğü Festival Sarayı (Le Palais des Festival), le port, le Suquet... Antibes: Dünya’nın en büyük ve güzel yatlarını ağırlayan liman, eski şehir, market, Grimaldi Kalesi öreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin bir sonraki durağı, Küçük bir balıkçı kasabasıyken ünlü ressamlar ve yazarlar tarafından keşfedilen sahil kasabası, şirin meydanları, dar sokakları, kumsalları, renkli evleri ve dünyanın en güzel yatlarını ağırlayan marinasıyla Dünya jet-Set’inin favori adresi St. Tropez’i ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz Cote d Azur’ un en güzel denizi ve plajlarında yüzme imkânı bulabilecekler. Ardından, Nice dönüş ve serbest zaman.
7.Gün
GÜN 7 MİLANO & COMO GÖLÜ Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından İtalya’nın sanayi ve moda şehri Milano’ya hareket ediyoruz. İlk olarak Avrupa ve Dünya Jet Sosyetesinin yaşam alanları olan bölgede Villa ve Malikânelerinin bulunduğu Como Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölü panoramik olarak gördükten sonra göl kıyısındaki Lüks kafelerde vakit geçirebileceğiz, izin alınabilirse 500’den fazla çiçek peyzajı ile dikkat çeken Villa Carlotta, Birçok filme görüntüsü ile katkı sağlamış muhteşem Villa Balbianello ziyaret edilecek yerler arasındadır. Bir sonraki durağımız ise Enoteca Cava Turacciolo olacaktır. Şarap severler için farklı tatları bulabilecekleri bir mekân olan bu şarap merkezinde Espressolu Grappa gibi özel şarapları test etme fırsatımız olacak. Gezi sonrası Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine hareket ediyoruz. Yapacağımız Milano şehir turunda şehrin şık caddelerinde yürüyerek, Ünlü Doumo meydanına geliyoruz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak şehir turumuzu tamamlıyoruz. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası otele hareket.
8.Gün
GÜN 8 VENEDİK & VERONA Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından İtalya’nın romantik kenti Venedik’e hareket ediyoruz. İlk olarak yol güzergâhımızdaki Verona gezisini gerçekleştiriyoruz. İtalya’nın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Julliet evinin de bulunduğu Verona’ya varıyoruz. Eski şehiri, günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arenayı, Senyörler Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanını görebilme imkânı bulacağız. Ardından, Venedik’e hareket. Varışımızı takiben Özel vapurettolar ile tarihi San Marco Meydanına varıyoruz, meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları, su üstünden daha detaylı gezme imkânı yakalıyoruz) . Şehirde verilecek serbest zaman sonrası otele hareket. Ekstra gezi: Gondol Gezisi| 25 €
9.Gün
GÜN 9 BLED GÖLÜ & BELGRAD Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru hareket. Misafirlerimiz ile yol güzergâhımızda bulunan Slovenya’nın doğa harikası Bled Gölü ziyareti. Göl çevresindeki yürüyüş parkları, yeşil alanları ve göl ortasında küçük bir kiliseye ev sahipliği yapan adasıyla dünyanın her yanından turist çekmektedir. Göle ulaştığımızda ilk olarak Bled Gölü çevresinde yürüyüş yapıyoruz, verilecek serbest zamanda muhteşem göl plajlarında yüzme imkânı yakalıyoruz. Gölden hareketle Belgrad’a transfer. Verilecek serbest zaman sonrası otele hareket.
10.Gün
GÜN 10 BELGRAD & SOFYA & ÇANAKKALE Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Belgrad panoramik turu ve Sofya’ya öğle üzeri Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya varış. Varışı takiben düzenlenecek olan Sofya Panoramik şehir turu gerçekleştirilecektir. Gezimizde, Ayasofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, Ndk Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Yapılacak otobüs yolculuğunun ardından Çanakkale’ye hareket ve varış. Gezimizin ve servislerimizin sonu.

Fiyata Dahil Hizmetler

• Tüm Transferler • 8 Gece 3 & 4 Yıldızlı Otel Konaklaması • 1 Gece İgomenitsa – Bari Feribotunda Pulmann Sınıfı Gemide Konaklama • 8 Sabah Kahvaltısı • Profesyonel Türkçe Yerel Rehberlik Hizmeti


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Vize Bedeli (150€) • Vapuretto Ücreti (20€) • Ekstra Turlar • Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri


Bunlar da ilginizi çekebilir

BALKAN TURU

26 HAZİRAN 2020 | 7 GÜN

FRANSA - İTALYA

1 OCAK 2021 | 10 GÜN

EKSPRES BALKANLAR

1 OCAK 2021 | 4 GÜN

ORTA AVRUPA & ALMANYA

1 OCAK 2021 | 9 GÜN