+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

KAPADOKYA TURU

17 KASIM 2018 | 2 GÜN
Paylaş
Kişi Bası 375
 • Lüks Otobüs
 • Beş Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Akşam
  Yemekleri
 • Seyahat Sağlık
  Sigortası

Açıklama

Yazdır

KAPADOKYA TURU

Güzel atlar ülkesine unutulmaz bir sonbahar macerası !


Tur Programı

1.Gün
Siz değerli misafirlerimizle Çanakkale Cumhuriyet Meydan’ında 20.30’da buluşma ve 21.00’da hareket. Gece boyu sürecek yolculuğunuz süresince araç içerisinde bulunan sıcak & soğuk ikram servisimizden faydalanabilirsiniz. Sabah yol üzerinde alınacak sabah kahvaltısı molasının ardıdan (Extra) Kapadokya turumuz başlıyor. Panoramik Tuz Gölü - Ihlara Vadisi - Derinkuyu Yeraltı Şehri - Paşabağları - Develi Vadi - Üç Güzeller Peribacaları - Çanak Çömlek Atölyesi - Ürgüp - Avanos - Güvercinlik Vadisi  Nevşehir - Niğde - Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Tuz Gölü’nü panoramik olarak görüyoruz. Kapadokya’da ilk durağımız Melendiz Irmağı’nın oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerinin de bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. İkinci durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri olacak. (Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri). İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Yeraltı kentinin hemen ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisi’nin ve Uçhisar Kalesi’nin fotoğrafını çekip öğle yemeğimiz için kaya oyma bir mekâna varıyoruz. Burada Kapadokya’nın meşhur pastırmalı kuru fasulyesini ve testi kebabını tatma imkânı buluyoruz. Otantik mekânda alacağımız yemeğin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak’ı görüp Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Sonrasında çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Asmalı Konağı da dışarıdan görüp şarap mahzenlerini ve Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Günün sonunda ise Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
2.Gün
Asmalı Konak - Göreme Açık Hava Müzesi - Taş Atölyesi - Kaya Kiliseleri - Hacı Bektaş-i Veli Türbesi ve Müzesi Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı (Kahvaltı öncesi dilerseniz ekstra balon turuna katılabilirsiniz.) sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Onyx Taş Atölyesi’ne gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesi’nden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Göreme Açık Hava Müzesi gezisinin ardından Horasan’da dünyaya gelen,13. yüzyıldan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Müzesi’nde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu, Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Camii, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu’yu (Nadar Avlusu) gezip Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Bursa güzergâhında yol alarak akşam saatlerinde diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere siz sayın misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER : * TÜM TRANSFERLER * PROFESYONEL TURİST REHBERLİĞİ * SABAH KAHVALTISI ( 1 ) * AKŞAM YEMEĞİ ( 1 ) * 1 GECE OTEL KONAKLAMASI 4 & 5 YILDIZ * SICAK & SOĞUK İKRAM SERVİSİ


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler


Bunlar da ilginizi çekebilir

KARADENİZ TURU

20 Haziran 2019 | 6 Gece 7 Gün

HAFTASONU ESKİŞEHİR TUR...

24 KASIM 2018 | 1 GECE 2 GÜN

KAPADOKYA TURU

15 ŞUBAT 2019 | 2 GECE 3 GÜN

SEFERİHİSAR MANDALİNA F...

17 KASIM 2018 | 2 GÜN