+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

SÖMESTR İTALYA TURU

19 OCAK 2019 | 6 GECE 7 GÜN
Paylaş
Kişi Bası 499
 • Lüks Otobüs
 • Dört Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Tekne
  Turu
 • Profesyonel
  Rehberlik
 • Araç İçi
  İkramlar

Açıklama

Yazdır

SÖMESTR İTALYA TURU

Nefes kesici Adriyatik- Napoli - Roma – Floransa - Bolonya - Verona – Venedik – Bled Gölü – Belgrad .. ; Barbaros Hayrettin Paşa’nın kuşatıp da fethedemediği kıyılar; modern sanatın ve Empresyonizmin öncüleri; dünyanın en güzel dağlık bölgesi Doğu Alp Dağları ve Balkan Dağları, Picasso’nun, Renoir’nın, Abidin Dino’nun ilham aldığı kasabalar, masal gibi köyler; dünyanın en önemli tatil cennetlerinde yerel tatlar, sanat, tarih, kültür…Sizi bekliyor


Tur Programı

1.Gün
19 OCAK 2019 CUMARTESİ AKŞAMI HAREKET – 20 OCAK 2019 - PAZAR GÖNEN - ÇANAKKALE- SELANİK – IGOUMENITSA Cumhuriyet Meydan’ında 21.30’da buluşma ve 22.00’da hareket. İpsala’ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan'a giriş. Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, üzerinden Selanik’e varış. Şehir turumuz esnasında, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp kafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve saat 23.55’de hareket. Gecemiz gemi yolculuğu ile geçecektir. . ( ADRİATİK GEMİ GEÇİŞİ )
2.Gün
21 OCAK 2019 - PAZARTESİ BARİ– POMPEİ – ROMA ( EKSTRA POMPEİ TURU 50 € ) Sabah yerel saatle 09.30’da İtalya’nın Liman kenti Bari’ye varışı takiben otobüsümüz ile Antik Kent Pompei Turu. Bu turumuzda Vezüv Yanardağ’ının eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, amfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Ardından İtalya’nın başkenti Roma’ya hareket ve varış. Otelimize yerleşme, serbest zaman. . ( KONAKLAMA ROMA )
3.Gün
22 OCAK 2019 - SALI ROMA Sabah kahvaltısının ardından Roma turu. Görülecek yerler arasında; Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır.. Şehirde serbest zaman, otelimize transfer, geceleme otelinizde . ( KONAKLAMA ROMA )
4.Gün
23 OCAK - ÇARŞAMBA ROMA - FLORANSA- PİSA Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket, şehre varışın ardından, Floransa, şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ile Dünyada 50 Milyon Turistin ziyaret ettiği PİSA KULESİ ve KUTSAL BİLİM MERKEZİ ( EKSTRA PİSA TURU 35 € ) Otelimize dönüş, konaklama otelimizde. . ( KONAKLAMA FLORANSA )
5.Gün
24 OCAK - PERŞEMBE VENEDİK-VERONA ( EKSTRA GONDOL GEZİSİ 25 € ) Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle İtalya’nın romantik kenti Venedik’e hareket ediyoruz. İlk olarak yol güzergâhımızdaki Verona gezisini gerçekleştiriyoruz. İtalya’nın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Julliet evinin de bulunduğu Verona’ya varıyoruz. Eski şehiri, günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arenayı, Senyörler Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanını görebilme imkânı bulacağız. Ardından, Venedik’e hareket. Varışımızı takiben Özel vapurettolar ile tarihi San Marco Meydanına varıyoruz, meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları, su üstünden daha detaylı gezme imkânı yakalıyoruz) Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme ve konaklama. . ( KONAKLAMA VERONA / VENEDİK )
6.Gün
26 OCAK 2019 - CUMA VENEDİK - BLED GÖLÜ (SLOVENYA) - BELGRAD Alınacak sabah kahvaltısı sonrası ve Misafirlerimiz ile yol güzergâhımızda bulunan Slovenya’nın Avusturya sınırında Alp Dağlarının eteklerinde bulunan Doğa Harikası Bled Göl’ü ziyareti. Göl çevresindeki yürüyüş parkları, yeşil alanları ve göl ortasında küçük bir kiliseye ev sahipliği yapan adasıyla dünyanın her yanından turist çekmektedir. Göle ulaştığımızda ilk olarak Bled Gölü çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru hareketle Belgrad’a transfer, oda dağılımı, yerleşme ve konaklama. . ( KONAKLAMA BELGRAD )
7.Gün
27 OCAK 2019 - CUMARTESİ BELGRAD- SOFYA – ÇANAKKALE Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve hareket. Belgrad panoramik turu ve Sofya’ya öğle üzeri Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya varış. Varışı takiben düzenlenecek olan Sofya Panoramik şehir turu gerçekleştirilecektir. Gezimizde, Ayasofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, Ndk Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Yapılacak otobüs yolculuğunun ardından Çanakkale’ye hareket ve varış. Gezimizin ve servislerimizin sonu.

Fiyata Dahil Hizmetler

PROGRAM DÂHİLİNDE TÜM TRANSFERLER • 1 GECE PULMANN SINIFI GEMİDE KONAKLAMA & GEMİ BİLETLERİ • 5 GECE 4 YILDIZLI OTEL KONAKLAMASI • SABAH KAHVALTILARI • YEREL REHBERLİK HİZMETİ & TÜRKÇE PROFESYONEL REHBERLİK • TRANSFER SÜRESİNCE SICAK & SOĞUK SERVİS


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (15 TL) * ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ * MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ • VAPURETTO ÜCRETİ ( 8 EURO) *VİZE 150 € ( YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR


Bunlar da ilginizi çekebilir

HAFTASONU EGE TURU

27 EKİM 2018 | 1 GECE 2 GÜN

YEDİGÖLLER- SAFRANBOLU...

17 KASIM 2018 | 1 GECE 2 GÜN

KAPADOKYA TURU

15 ŞUBAT 2019 | 2 GECE 3 GÜN

ADALAR VE ŞİLE AĞVA TUR...

17 KASIM 2018 | 1 GECE 2 GÜN