+90 286 213 42 43     Bizi Takip Edin

KASTAMONU - ILGAZ

8 MART 2019 | 20 NİSAN 2019 | 3 GÜN
Paylaş
Kişi Bası 575
 • Lüks Otobüs
 • Dört Yıldızlı
  Otel
 • Sabah
  Kahvaltı
 • Akşam
  Yemekleri
 • Profesyonel
  Rehberlik
 • Araç İçi
  İkramlar

Açıklama

Yazdır

KASTAMONU - ILGAZ

Eşsiz , unutulmaz bir kış gezisi ! Termal otelde konaklama avantajı ile ! Kastamonu - Ilgaz Dağı - Kızılcahamam - Beypazarı - Mudurnu - Göynük


Tur Programı

1.Gün
Siz değerli misafirlerimizle 22.00’da Çanakkale Cumhuriyet Meydan’ından hareket. Gece boyu sürecek olan yolculuğumuzun ardından yolda verilecek molalarla Kastamonu’ya varış. Doğal ürünlerden oluşan Serpme Kastamonu Köy Kahvaltısının ardından ( EKSTRA ) Ilgaz Dağı Milli Parkı ‘ na çıkmak üzere yola koyuluyoruz.Kayak yapmak isteyenler hazırlıklarını yapıyor. Bilmeyenler eğitmen eşliğinde öğrenmeye başlıyor.Kaymak istemeyen misafirlerimizle Temiz bir hava , doğa , çam ağaçları arasında zorlu olmayan doğa yürüyüşü yapıyoruz. Ilgaz Dağı ormanları zengin doğal örtüsüyle yürürken bizlere muhteşem manzaralar sunuyor. İstemeyen misafirlerimiz cafelerde serbest zaman geçirebilir.Serbest zaman sonrası milli parkta sucuk -ekmek ve içecekten oluşan mini pikniğimizi keyifle yapıyoruz. Mangal sonrası Kastamonu’da konaklayacağımız otele hareket ve dinlenme. Akşam yemeği otelimizde.
2.Gün
Sabah otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Kastamonu şehir turumuz başlıyor. Profesyonel turist rehberi eşiliğinde görülecek yerler arasında ; Nasrullah Meydanı , Şerife Bacı Anıtı, Liva Paşa Konağı. El Sanatları Çarşı’sında verilecek serbest zamanda , yöreye özgü dibek kahvesi , çekme helvası alışverişi yapabilirsiniz. Yerel restaurantta alınacak öğle yemeği EKSTRA) sonrası Kızılcahamam’a hareket. Varışa müteakip termal otelimize yerleşme. Misafilerimiz termal otelimizin verdiği imkanlardan faydalanabilir.Akşam yemeği otelimizde.
3.Gün
Sabah otelimizde alıncak sabah kahvaltsının ardından Beypazarı’na hareket.Şehrin panoramik olarak görülebildiği en güzel noktası olan Hıdırlık Tepesine çıkıyor (yol çalışması olmaması halinde) ve Beypazarı’nı yüksek bir noktadan fotoğraflama imkanı buluyoruz. Fotoğraf molamızın ardından 3000 eski evin bulunduğu Beypazarı’nın tarihi dokusunu daha yakından yaşamak için şehrin içerisinde gezintiye çıkıyoruz. Tarihi sokaklarının, çarşılarının içerisinden geçerek örnek bir Beypazarı evi olan Yaşayan Müzeyi geziyoruz. Yaşayan Müze’de etkinlikler çerçevesinde dileyenler Ebru Sanatı öğrenebilir, isteyenler kurşun döktürüp bu Türk geleneğini yaşayabilirler. Yaşayan Müze gezimizin ardından Arnavut kaldırımlı sokaklardaki yürüyüşümüzde Kurşunlu Camii ve İncirli Camiini dışarıdan görüyoruz. Ardından tadılabilir yöresel ürünlerin satıldığı Sulu Han’da havuç lokumundan, kuru erişteye, tarhanadan Beypazarı kurusuna kadar birçok yöresel ürün bulabilirsiniz. Ardından İnözü Vadisini görmek üzere otobüsümüze geçiyoruz. Meşhur maden sularının çıkarılmış olduğu bu güzel vadiyi fotoğrafladıktan sonra Mudurnu’ya hareket.Mudurnu’da Osmanlı’nın ilk dönem eserlerinden olan Yıldırım Beyazıt Camii ve Hamamını geziyoruz. Bu gezilerin ardından bölgedeki Rumlardan etkilenerek yapılan (Geziye kapalı olmasından dolayı) Armutçular Konağını dışarıdan görüyoruz. Mudurnu’daki gezimizi bakırcılar ve eski çarşıları gezerek tamamlıyoruz. Mudurnu’dan hareketle 820 m rakımdaki Sünnet Göl’üne doğru devam ediyoruz. Yemyeşil ormanların arasında yer alan Sünnet Göl’de yürüyüş ve serbest zaman sonrası bölgeye gelen Türklerin ilk yerleşkesi olan Göynük’e ulaşıyoruz. Burada Fatih Sultan Mehmet’in akıl hocası olan ve Pasteur’den 400 sene önce mikrobu bulan Akşemsettin’in türbesini ziyaret ederek, Romalılar döneminden beri kullanılan hamamı görüyoruz. Ardından 1923–24 yılları arasında İstiklal Zaferimizin anısına yapılmış 1960’da tekrardan restore edilmiş Zafer Kulesine çıkıp Göynük’ü yukarıdan da fotoğraflama imkanı buluyoruz. Gezilerimiz sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından Çanakkale’ye hareket . Servislerimizin sonu.

Fiyata Dahil Hizmetler

* Tüm Transferler * Tüm Çevre Gezileri * Profesyonel Turist Rehberliği * 2 Gece Otel Konaklaması ( Kızılcahamam’da Termal Otelde Konaklama İmkanı) * 2 Sabah Kahvaltısı , 2 Akşam Yemeği * Ilgaz Dağı’nda Piknik ( Sucuk -Ekmek + İçecek ) * Sıcak & Soğuk İkram Servisi


Fİyata Dahil Olmayan Hizmetler


Bunlar da ilginizi çekebilir

VAN - DOĞUBEYAZIT

24 NİSAN 2019 | 3 GÜN

KARADENİZ

22 Haziran 2019 | 6 Gece 7 Gün

BÜYÜK ANADOLU TURU

25 NİSAN 2019 | 10 GÜN

DOĞU'NUN MASALLARI

23 HAZİRAN 2019 | 8 GÜN